20 березня у приміщенні актової зали Білоцерківської ЗОШ №3 відбулася зустріч представників батьківських комітетів дитячих навчальних закладів з начальником Управління освіти і науки Білоцерківської міськради Юрієм Петриком.

Провідною темою зустрічі стала низка актуальних питань, пов’язаних з організацією харчування дітей у закладах дошкільної освіти.

Було зазначено, що між Управлінням освіти і науки міської ради та представниками батьківських комітетів налагоджено конструктивну співпрацю, що дає змогу спільно приймати важливі рішення, що стосуються організації харчування у дошкільних начальних закладах. Крім того, робота ДНЗ є строго регламентованою та унормованою різними типами документів, і відхилення від них тягне за собою відповідальність конкретних посадових осіб.

“Таку відповідальність несуть керівник дошкільного навчального закладу та начальник Управління освіти і науки міської ради, – наголосив Юрій Петрик. – На контролі як міської влади, так і безпосередньо самих дитячих садків – безпечність та якість організації харчування, адже у нашому місті – 9 тисяч дошкільнят”.

Видані спільні накази МОЗ України та Міністерства освіти, якими затверджені порядок та інструкції з організації харчування. Під час зустрічі присутні мали змогу ознайомитися з усіма типами документів, процедурою їх оформлення та здійснення організації харчування.

На сьогодні добова вартість харчування однієї дитини становить 47,50 грн. Відповідно до рішення Білоцерківського міськвиконкому, 50% вартості харчування сплачують батьки, а 50% – місцевий бюджет.

Окрему увагу зосередили на питанні якості харчових продуктів. Відповідальність за якість поставленої продукції несуть комірник навчального закладу, медичний працівник та завідувач начального закладу.

Болючими темами для обговорень стали ковбасні вироби у раціоні дітей та недосконала система тендерів.

“Якщо з боку батьків буде вирішено, щоб такий вид продукту, як ковбасні вироби, зокрема сосиски та сардельки, не використовувалися у харчуванні, то ми подумаємо, як розірвати цей договір і звичайно, тоді буде вирішено, що такого виду продукції ми використовувати не будемо.” – наголосив Юрій Петрик.

Наприкінці батьківських зборів було вирішено, що кожному дошкільному навчальному закладі проведуть опитування серед батьків шляхом голосування, яке б вирішило, чи хотіли б батьки, щоб у раціоні їхніх дітей були сосиски та сардельки.

Меню-розкладка на кожен день для дітей у дошкільних закладах Білої Церкви затверджується Держпродспоживслужбою (санстанцією). Ні керівник закладу, ні медсестра, ні кухар не можуть запропонувати іншу страву. Неможливо, щоб раціон був інший, не такий, як затвердили.

За 30 хвилин до початку видачі їжі, медична сестра повинна здійснити пробу. Якщо все відповідає вимогам, то надається дозвіл і відповідно до встановленого графіку по групах заноситься їжа.

На зустрічі з батьками Юрій Петрик розповів про систему тендерів, через недосконалість якої, у дитсадочки Білої Церкви тимчасово призупинилось постачання хлібо-булочних виробів.

Також під час зустрічі зосередили увагу на термінах сплати за організацію харчування батьками. Вона має бути здійснена до 10 числа кожного місяця. Якщо дитина не відвідувала кілька днів навчальний заклад, ці кошти перераховують на наступний місяць. Якщо ж дитина вибуває із садочка, невикористані кошти повертаються батькам. Батьки не сплачують також за продукти, які не постачаються до дошкільного навчального закладу. До того ж, суми сплати за харчування кожного місяця можуть бути різними, адже вони залежать від наборів продуктів для приготування страв, які можуть змінюватися.