Вони не мали стати воїнами.

Хтось із них був просто студентом, хтось – міліціонером, лікарем, а ще хтось – будівельником.

Однак всі вони пішли на війну з найстрашнішою техногенною катастрофою людства – аварією на Чорнобильській АЕС.

У переддень 32-ї річниці Чорнобильської трагедії Аграрна партія провела зустріч із ліквідаторами її наслідків із Житомирщини.

Пільги чорнобильцям мають бути обов’язково повернуті, – наголосив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час свого виступу.

«Це була страшна неоголошена війна, і жителі йшли у бій за майбутнє своїх дітей, нас та всього людства.

У голові не вкладається, як можна нині відвернутися від тих, хто ризикував своїм життям.

Призупинення надання пільг – це ж вищий прояв цинізму! Вони що, чекають, поки вже не буде кому їх виплачувати?!

Громадяни втратили там своє здоров’я, і їм потрібні кошти на лікування, на життя», – зазначив Віталій Скоцик.

Політик зауважив, що наслідки аварії досі відчувають на собі не лише ліквідатори, а й значна частина населення.

Віталій Євстафійович Скоцик
Віталій Євстафійович Скоцик

«Я пам’ятаю той день.

Я був ще хлопчаком і пас корів. Було сонячно, але прохолодно. І коли в небі з’явились перші хмари, разом із ними прийшла тривога, що буквально витала в повітрі. Я, звісно, не знав тоді, звідки вона, і ніхто не знав, адже все замовчували.

Однак мешканці тих місць, які тоді накрили радіаційні хмари, досі страждають – у них зараз найбільше онкозахворювань», – говорить Віталій Скоцик.

За словами політика, нині в Україні пік онкозахворювань. Щодня на рак занедужують 18 людей.

«Кілька років тому я поїхав на кладовище вибрати місце для поховання однієї своєї знайомої. І коли ми наступного дня приїхали з похоронною процесією, я довго не міг його знайти. За ранок з’явилось кілька рядів свіжих могил.

Я передивився дати народження і смерті на хрестах – людям по 40-50 років. Більшість із них померла від раку. Три десятиліття – період розпаду найнебезпечніших елементів, які спричиняють онкохвороби.

Ми зараз на піку цієї страшної чуми. Щось схоже в такий період часу переживали японці після того, як було скинуто атомні бомби на Хіросіму та Нагасакі», – зазначив Віталій Скоцик.

Лідер Аграрної партії наголосив, що за наявності якісної системи охорони здоров’я більшість із цих людей вдалось би врятувати.

«Якби ці люди жили в інших державах, то 90% із них можна було б врятувати. У нас же рак – майже вирок для тих, у кого немає грошей.

В Україні, на жаль, і онкохворих, і ліквідаторів цієї страшної катастрофи влада покинула напризволяще. Їй українці не потрібні.

Ми маємо змінити саму філософію: у центрі всього повинна стояти людина», – зауважив Віталій Скоцик.

Також 26 квітня, у роковини трагедії на Чорнобильській АЕС, голова Баришівськоі районної організації Аграрної партії України Олександр Ільченко разом із ліквідаторами аварії, керівниками району та громадськістю селища хвилиною мовчання вшанували пам`ять жертв Чорнобильської катастрофи та поклали квіти і вінки до підніжжя пам`ятника «Героям та жертвам Чорнобиля», що знаходиться в парку поблизу Баришівськоі районної державної адміністрації.

Вшанування героїв-ліквідаторів також відбулося в смт Володарка, біля пам’ятного знака учасникам ліквідації Чорнобильської катастрофи, пройшов мітинг за участю голови Володарської районної ради, очільника районної партійної організації Аграрної партії України Володимира Кузьменка, депутатів різних рівнів, членів районної організації, присвячений роковинам Чорнобильської катастрофи. Учасники мітингу вшанували загиблих ліквідаторів та поклали квіти до пам’ятника.

Нагадаємо, голова Київської обласної організації Аграрної Партії України Олег Корбан був ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Корбан Олег Борисович
Корбан Олег Борисович