Поблизу Дніпра у містечку Стара Самарь археологи знайшли справжні скарби.

Поблизу міста Дніра на території колишнього містечка Стара Самарь археологи розкопали оселю заможного чоловіка, багату на артефакти.  За цими знахідками археологи розповіли, яким було тут життя у ХVI-XVII століттях.

Про це під час прес-туру до місця розкопок журналістам розповів начальник Дніпровської археологічної експедиції НАНУ Дмитро Тесленко.

Поблизу Дніпра у містечку Стара Самарь археологи знайшли справжні скарби.

У цьому районі щонайменше 12 років ведуться розкопки. Нинішній сезон, який уже добігає кінця, очолив Дмитро Тесленко, начальник Дніпровської археологічної експедиції НАНУ. Він розповів, що знайдене житло існувало кілька десятиліть і належало, ймовірно, заможному козакові та його дружині.

«За багатьма ознаками видно, що у мешканців водилися гроші. На відміну від інших осель цього містечка, землянок, знайдена садиба була наземною спорудою. Стіни – глинобитні, вони, як і глиняна піч, були викладені кахлями. Господар мав коней і віз, а от знарядь праці ми не знайшли – значить, заробляв якимось іншим шляхом», — розповів Тесленко.

Поблизу Дніпра у містечку Стара Самарь археологи знайшли справжні скарби.

На його думку: знайдена оселя відноситься до 16-17 століття. Ця садиба існувала до 1688 року – саме тоді почали будувати славнозвісну Новобогородицьку фортецю. Дізнавшись, що їхню оселю зруйнують, господарі, вочевидь, забрали усе цінне, тож археологам пощастило знайти таку кількість дорогих артефактів.

Поблизу Дніпра у містечку Стара Самарь археологи знайшли справжні скарби.

Також археолог зазначив, що під час розкопок історики знайшли багато прикрас та іноземних монет, уламки дорогого керамічного й скляного посуду. «Вражають перстень із кораловими вставками та філігранний срібний гудзик, на вартість якого можна було зіграти весілля», — зазначив науковець.

Ужиткові речі розповіли й про гастрономічні вподобання господарів: харчувалися мешканці садиби переважно стравами з риби, свинини, дичини. Знайдено скелет риби вирозуб, яка колись водилася у річці Самара. А в одному з горняток знайдено шматочок підгорілої пшоняної каші.

Територія містечка Стара Самарь – перспективне в історичному плані місце. Як повідомив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк, тут планують створити історико-культурний комплекс, подібний до запорізької Хортиці.

 

Загрузка...