Ср. Кві 24th, 2024

Навчальні заклади на Київщині зачиняють з ініціативи Державної служби з надзвичайних ситуацій через відсутність пожежних сигналізацій та вогнегасників. Міністерство освіти відмовилося їх фінансувати і підтримувати у суді. На сьогодні під загрозою закриття знаходиться і Білоцерківський коледж сервісу та дизайну.

Директор Департаменту освіти і науки Київської ОДА Віра Рогова розповіла, що сьогодні в освітній галузі столичного регіону складна ситуація через перевірки ДСНС.

“ДСНС здійснює перевірку усіх установ України, зокрема на Київщині. Десятки років установи не перевірялися на відповідності нормативам пожежної безпеки. Але після пожежі в Одеському таборі “Вікторія” це почали робити масово. Доходить до судових процесів. Особливо гостро стоять питання по профтехзакладам у Рокитному, Білій Церкві та Березані. Зараз вони мають судові рішення про закриття, якщо не приведуть стан будівель у відповідність нормативам пожежної безпеки”, – повідомила Віра Рогова.

За її словами, ліцеї ліквідували 25 з 28 приписів ДСНС. При цьому, роботи і матеріали фінансувалися за рахунок позабюджетних джерел. Тому обласна влада розглядає можливість фінансування цих робіт за рахунок бюджету столичного регіону.

У Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну, де навчається близько 480 студентів та працює 120 співробітників, також розраховують на бюджетне фінансування.

“У нас теж є судове рішення про закриття наших корпусів через відсутність сигналізації. Своїх грошей на це у нас немає. Зараз ми розробили проект за позабюджетні кошти – понад 600 тис.грн. Без бюджетного фінансування ми не зможемо привести будівлю у відповідність нормам. У той же час, такої програми у державі немає. Чи отримаємо ми гроші з області невідомо”, – розповіла директор Білоцерківського професійного ліцею Алла Степура.

Голова бюджетної комісії Київської облради Ольга Бабій вважає, що фінансування пожежної безпеки в бюджетних установах області – проблема загальнодержавна.

“Фактично така ситуація з матеріально-технічним забезпеченням є в усіх ПТУ. З одного боку, з ними судиться ДСНС – через недотримання норм технічної безпеки. З іншого боку – держава в особі Міносвіти відмовилася виділяти гроші на ці цілі. На це кошти не виділялися десятки років. А на те, щоб забезпечити пожежну безпеку в усіх ПТУ області, потрібно близько 30 млн.грн. Найближчим часом ми проведемо засідання бюджетної комісії, на якому ми можемо зробити терміновий розподіл без проведення сесії облради”, – сказала Ольга Бабій.



Related Post