Дороги в Україні зношені на 95%. Загальна їх протяжність – 430 тис. км. З них 250 тис. км – це вулиці і дороги населених пунктів. За ремонт відповідають органи місцевого самоврядування. І якщо автомобіль отримає пошкодження через яму, яка глибше 10 см – можна йти до суду і вимагати компенсацію від місцевої влади.

Ще 170 тис. км – дороги загального користування, і знаходяться вони на балансі «Укравтодору». Це траси, які з’єднують великі населені пункти. Дороги загального користування в Україні діляться на міжнародні, національні та місцеві.

Місцеві дороги «Укравтодор» передав 1 січня на місця в регіонах. Це 123 тис. км і тепер за них відповідають облдержадміністрації. «Укравтодор» буде відповідати тільки за 46,9 тис. км доріг державного значення.

Разом з децентралізацією доріг в Україні уряд створив Дорожній фонд. Він наповнюється з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і з імпортованих на митну територію України транспорту і шин. Ці гроші цільові – їх не можна витратити ні на що інше, крім ремонту доріг. Однак на повну фонд запрацює тільки в 2020 році. У цьому році тільки 50% податків підуть на дороги, в 2019 – 75%, а в 2020-му – 100%. Так, в 2018 році на дороги піде 33 млрд грн, а в 2020 планують направити 75,9 млрд грн.

60% коштів з Фонду йде на дороги державного значення, за які відповідає «Укравтодор». 35% – на траси місцевого значення. Місцева влада сама вирішує, які дороги краще відремонтувати в першу чергу.

Ще 5% з Фонду йдуть на фінансування заходів безпеки на дорогах.

«Вечірній Київ»