Тестовий майданчик українського варіанту надшвидкісного потяга Hyperloop можливо запустити вже 2019 року.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Володимир Омелян 1 квітня в ефірі телеканалу “Еспресо”.

За його словами, для початку робіт необхідний висновок Національної академії наук і офіційне погодження підприємства Ілона Маска.

“Ми для себе маємо наступну етапність. Спершу НАН України надасть нам наукове обгрунтування цього нового виду транспорту. Якщо воно буде достатнім, щоб ми могли перейти до стадії технологічної розробки і тестування, нам необхідно отримати офіційне погодження Hyperloop One, власне підприємства Ілона Маска, та інших компаній”, – пояснив Міністр.

За його словами, тільки після цього можна переходити “до спорудження тестового майданчика”.

“У наших планах – це 2019 рік”, – наголосив він.

Разом з тим, Омелян визнав, що це великий проект, котрий потребує “багато зусиль, багато координації”.

Як повідомляв Укрінформ, у Дніпрі планується створити тестовий майданчик для реалізації проекту вакуумного потяга Hyperloop в Україні за підтримки партнерів, які будують Hyperloop у Мексиці. До розробки проекту долучаться Міністерство інфраструктури України, Національна академія наук, які забезпечать наукову оцінку і наукове обгрунтування проекту, Укроборонпром, компанія “Південмаш”, Каховський завод електрозварювального устаткування, “Інтерпайп”, Unit city, Український інститут майбутнього та Платформа розвитку інновацій.

Будівництво в Україні тестового майданчика для вакуумного потяга Hyperloop планують розпочати у 2019 році. За попередніми оцінками, вартість інфраструктурного проекту без рухомого складу становитиме понад $3 млрд.

У Мінінфраструктури роблять прогнози, що тривалість реалізації проекту в Україні може становити від трьох до п’яти років.