Вт. Кві 23rd, 2024

Як виглядатиме Музей Революції гідності

Як виглядатиме Музей Революції гідності

Міжнародне журі оголосило переможця архітектурного конкурсу на кращий проект Музею Революції гідності. Результати конкурсу були оголошені на брифінгу в Києві. Переможцями конкурсу стали представники німецького архітектурного бюро Kleihues + Kleihues Gesellschaff von Architekten Ян Кляйхус та Йоханес Кресснер.

«Ідея частково схожа на проект, номінований третім місцем – шлях, що починається на Майдані, йде по алеї Героїв Небесної сотні і закінчується на вершині музею… На горі знаходиться центральний вхід у музей, з якого відкривається неймовірна панорама. Найбільш важливо – цей проект є символом, який архітектурною мовою має передати глибину та емоційність подій Революції гідності», – сказав голова журі конкурсу, архітектор з Німеччини Матіас Зауербрух.

У свою чергу, міністр культури України Євген Нищук підкреслив, що до другої стадії конкурсу потрапили шість проектів, з яких журі номінували три найкращих. При цьому до складу журі ввійшли як фахові архітектури міжнародного рівня, так і члени родин Героїв Небесної сотні.

За словами міністр культури, музей має стати своєрідним будинком свободи, який увіковічнить боротьбу українського народу за вільне майбутнє.

«Це той будинок свободи, який може охопити всі віхи багатовікової боротьби українського народу за свободу, піком якої став 2014 рік, Революція гідності», – сказав Нищук.

В свою чергу, голова громадської організації «Родина Героїв Небесної сотні» Володимир Бондарчук підкреслив, що музей має в першу чергу уособлювати майбутнє України.

«Представники родин, представники поранених вперше працювали в складі журі міжнародного конкурсу… Музей в першу чергу має говорити про майбутнє, має бути храмом майбутньої України. Найбільшою шаною героям Революції гідності та російсько-української війни будуть зміни в країні, її успішне майбутнє», – зауважив Бондарчук.

Друге місце посів проект представників київського бюро Buro/architects Антона Олійника та Олексія Пахомова, третє місце – проект Ліни Готме з Парижа.

14 вересня Київрада виділила 1,23 га землі для будівництва об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні — Музей Революції гідності» у Києві на алеї Небесної сотні (на вулиці Інститутській), 3. У складі Музею Революції гідності, крім експозиції, також будуть меморіал пам’яті та центр досліджень.

Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності Як виглядатиме Музей Революції гідності

УНІАН



Related Post