Чт. Кві 25th, 2024

Аграрна партія розробляє сучасне законодавство про статус і соціальний захист учасників АТО (ООС)

Законодавство України про статус ветеранів війни та їх соціальний захист потрібно негайно реанімувати. Мало того, що в законодавчих актах є багато пережитків радянщини, так ще й кожен уряд змінює закони під себе.

Водночас, відносячи до однієї когорти і чорнобильців, і дітей війни, влада свідомо стирає саме поняття ветерана війни. Про це говорили сьогодні, 17-го травня, на засіданні Ради Аграрної партії з питань ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО.

«Створення належних умов для бійців, забезпечення належного соціального захисту і гідних умов  життя – це ті речі, які апріорі мусять бути серед головних пріоритетів нашої держави. На жаль, нинішня влада довела, що не здатна цього зробити. Головна мета нашої Ради з питань ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО – напрацювання якісних програм, стратегій та законопроектів, щоб змінювати державу і систему в цілому», – наголосив голова Ради, український військовослужбовець, капітан Збройних сил України, командир 25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» Андрій Янченко.

Якщо розумно адаптувати законодавство до реального стану справ, тоді стане зрозуміло, що в ОТГ є і земля, і гроші на допомогу бійцям, – констатували учасники засідання.

«Чи не найбільшим підводним каменем для бійців нині є «політика» держгеокадастрів і земельних відділів. Так, воїни або ж матері загиблих бійців чекають рішення про виділення ділянок роками. Знову-таки, дуже важливо під час створення ОТГ провести інвентаризацію землі. Тоді виявиться, що її і воїнам вистачить», – зазначили під час засідання Ради.

Як зауважили його учасники, фактично всі закони, програми, озвучені владою і Президентом, існують лише на папері, але насправді  не діють.

«Наприклад, ситуація з тими самими перевізниками. Далеко не всі забезпечують бійцям  пільговий проїзд і прямо в очі кажуть учасникам АТО: «Ми вас туди не відправляли». – Це нонсенс», – обурено заявили на засіданні.

Особливу увагу Рада Аграрної партії з питань ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО приділятиме і пенсійному законодавству. Зокрема, щоб запобігти звичним нині ситуаціям, коли людина, яка пройшла дві війни, має близько 5000 гривень пенсії, тоді як столичні поліцейські – від 11 000 гривень.

Нагадаємо, при Аграрній партії діють 25 рад, кожна з яких напрацьовує ефективні законодавчі ініціативи і впроваджує проекти з усіх стратегічних сфер. Коли Аграрна партія увійде до Верховної Ради, то не з порожніми руками, як це досі робила решта політсил, а з реальними напрацюваннями.

 



Related Post