Рівно рік тому справжній патріот України, націоналіст, воїн-доброволець, волонтер та відомий оперний співак загинув боронячи Україну в бою з російським окупантом. Василь Сліпак “МІФ” віддав за Україну саме цінне – своє життя.

У цей день, рік тому, 29 червня 2016, від кулі на Донбасі загинув великий син України, оперний співак Василь Сліпак. Такими словами починався пост про цю втрату його друга, поета, та бойовитого побратима з ОУН Бориса Гуменюка: «Велике горе спіткало нас, дорогі брати і сестри. Сьогодні загинув Василь Сліпак – побратим, талановий співак, воїн, великий українець.»

Василь Ярославович Сліпак народився 20 грудня 1974 року у Львові. Український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Він більше 19 років прожив у Франції, зробив блискучу кар’єру. Коли на Сході України почалась війна, він приїхав на Донбас та взяв собі позивний “МІФ”.

В 1994 році на міжнародному конкурсі у Франції 20-річний студент Львівської консерваторії отримав гран-прі, а в 96-му підписав контракт з “Опера Бастилія”. Партію чотирьох дияволів з опери Оффенбаха “Казки Гофмана” він співав так, що глядачі прозвали його Мефістофелем.

Він 19 років пропрацював у Франції, але коли на Батькіщині почалася війна, кинув все і став добровольцем

 

Повертаючись до Франції, він займався волонтерством, збирав допомогу для української армії. Великий друг Організації Українських Націоналістів, воював та загинув як волонтер-доброволець у складі Добровольчого Українського Корпусу “ПС”.

Василь Ярославович Сліпак народився 20 грудня 1974 року у Львові. Український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Він більше 19 років прожив у Франції, зробив блискучу кар’єру.

Василь Ярославович Сліпак народився 20 грудня 1974 року у Львові. Український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Він більше 19 років прожив у Франції, зробив блискучу кар’єру.

Тоді, 29 червня 2016 року він загинув саме там, де вчора точилися запеклі бої. Бойовики зазнали страшенних втрат. Здається, ніби атовці помстилися за загиблого товарища, великого сина України.

“Відбивали атаку сепарів, за участю арти, військової техніки. Василь загинув від кулі снайпера, із автоматом в руках”, -саме так прокоментував тоді його загибель, командир Василя Олександр із позивним “Друг Подолянин” про те, як він загинув.

Друзі, які потім розповідали про нього, зауважували, що вони і не підозрювали про музичну кар’єру Василя. він ніколи про це не розповідав, не ставив себе “вище” інших, він воював на рівні зі всіма. Сромний чоловік з великим серцем, він любив Україну, та віддав за неї своє життя.

“Ми з ним воювали на передовій наприкінці весни і влітку 2015 під Песками, – розповідає depo.ua побратим Василя з 7 батальону ДУК Григорій Півоваров. – Він приймав участь у боях, відлучався на концерти і потім знову повертався на фронт. І не тільки воював, а й хлопцям надсилав багато допомоги. Це нічого, що Вася був не професійний військовий, а артист – навчитися воювати, коли любиш свою країну, не складно, головне бажання і віра. Він на своєму прикладі показав, що таке любити Батьківщину по-справжньому. До речі, воїн з нього вийшов хороший. А ще він співав нам інколи”

Василь Сліпак ціною власного життя врятував побратимів. Українські захисники відбили атаку російських збройних формувань на смт. Луганське (Бахмутський район Донецька область) з боку міста Дебальцеве та перейшли у контрнаступ, посунувши противника з двох укріплених позицій на висотах поблизу с. Логвинове.

 

Президент Петро Порошенко 30 червня нагородив бійця і оперного співака Василя Сліпака орденом “За мужність” посмертно. Ховати Василя випало батькам і старшому брату Оресту. Саме Орест колись відвів малого Василька “на музику” – дитина почала співати майже тоді, коли і говорити. В шість років Василь удерся на стіл на сільському весіллі і заспівав “Розкажи мені, любишь ти чи ні? І в очах сія: “Я – навік твоя”.