За статистикою 40 % населення страждає на алергію. Найбільша кількість – на харчову алергію. Кожна третя дитина у країнах Європи має алергію, а кожна десята – астматичні симптоми. Зараз, навесні, як раз час загострення полінозу – алергії на рослини. Виражається це захворювання свербінням очей та горла, кон’юнктивітом, алергічним фарингітом. Жити можна, не смертельно, але якість життя погіршується. Не дивно, що коли така кількість населення має алергію, з’являються бізнесмени, які прагнуть на цьому підзаробити. Так, Інтернет майорить оголошеннями на кшталт «Вилікую від алергії назавжди». Але чи є це можливим?

Алергія на рослини

Олександр Мамонтов, лікар загальної практики Центру первинної медичної допомоги Дарницького району столиці, який багато років веде пацієнтів з алергією, зазначає, що за 15 років практики жоден його пацієнт не позбувся цього захворювання. Уникнути контакту з алергеном людині, яка страждає від алергії, майже неможливо. Адже, наприклад, якщо у людини алергія на березові бруньки, вона не в змозі поїхати на період цвітіння до іншої країни.

Препарати, які застосовують при алергії, можна поділити на антигістамінні та гормональні.

“Можна зменшити прояв алергії, а повністю позбавитись – ні. Пацієнтам з полінозом (алергія на рослини) рекомендують використовувати назальні краплі або спреї. Поліноз, як правило, виражається ринітом, кон’юктивітом. Від риніту спрей може позбавити, а від кон’юктивіту – ні. Людині, у якої алергічні висипання на шкірі, рекомендовано лікуватися таблетками. Найкраще алергічні симптоми знімають гормональні препарати. Але вони мають більш тяжку побочну дію, це вже «важка артилерія». Гормони в руках терапевта – це як скальпель у руках хірурга. Використовуються вони тоді, коли користь перевищує ризик, адже викликають збільшення маси тіла, вугрову сип”, – зазначає лікар.

Алергія на тварин

Справжньою трагедією стає алергія на тварин. Адже коли ви дізнаєтеся, що у вас алергія на улюблену кішечку, то віддати пухнастого члена родини комусь надто складно. І що робити у такому випадку?

“Алергія виникає не на кошачу шерсть, а на аерозоль, який містить слина тварини. Кіт вилизує себе, і якщо його щодня купати, то у такий спосіб можна зменшити прояви алергії. Але не кожен кіт погодиться на таку процедуру”, – пояснює Мамонтов.

Олександр Мамонтов зазначає, що алергія не буває на все:

“Якщо у вас алергія на пилок рослин, то це не значить, що вона обов’язково буде на кота. Але все ж таки людям, які страждають на алергію, тварин потрібно заводити з осторогою.”

І хоча алергію вилікувати назавжди неможливо, але потрібно приймати препарати, які полегшать ваш стан. У протилежному випадку симптоми наростатимуть. І навіть алергічний синусит може перейти у вторинний бактеріальний – адже слизова стає рихлою, порушується її захисна функція. Також якщо не знімати симптоми алергії, це може призвести до атипічного дерматиту.

«Вечірній Київ»