Відсутність незалежної преси. Велика кількість різноманітних: малих та великих видань в Україні, передруковують фейки посилаюсь один на другого.
Вже не вперше, як інтернет ресурси так і «небайдужі» користувачі соцмереж перепостили новину: «Арку дружби народів в рамці декомунізації внесено до списку 10 споруд, які мають бути демонтовані у Києві найближчим часом». Цю фейкову новину на превеликий жаль поширили і досить серьохні видання.
Реакції різні, в когось «нарешті» в когось «все пропало».
Поширена ресурсом “Ракурс” публікація та фото «документу» – аркушу в списку якого є і «Арка дружби народів» не викликало в нас довіри.
Фейк! Фото під цим текстом є сфальсифікованим невідомою особою.
Почали шукати “правду”. Зв’язавшись з Владиславом Куценко та Павлом Подобєдом – компетентними особами у справі декомунізації з Українського Інституту Національної пам’яті наша підозра, щодо фейковості новини про демонтаж арки була підтверджена. Арку демонтовувати наразі не будуть і такого рішення не має. Мова йде про демонтаж «Композиції» двох пролетарів, що тримають у руках герб СРСР – скульптуру було відкрито до 60-ти річниці створення СРСР та символізує вона: єдність пролетаріату України та росії.
Композиція яка буде демонтована у рамці декомунізації.
Під час: війни, гібридної війни та інформаційної війни – слід приділяти велику увагу на будь яку інформацію, тим паче, якщо вона може внести розбрат у суспільстві.
Звичайно, що з нашого боку ми не захищаємо арку «Дружби народів» а лише вказуємо на результат власного розслідування.