До експозиції майбутнього Музею пропаганди СССР, який, згідно рішення Київської міської державної адміністрації, планують відкрити на ВДНГ, увійдуть монументальні скульптури і пам’ятники, які збиратимуть по всій Україні.

КМДА разом з Міністерством культури та Інститутом національної пам’яті планують зібрати по всій Україні монументи тоталітаризму та розмістити їх у музеї під відкритим небом. Першим експонатом, як повідомили у прес-службі КМДА, буде київський пам’ятник Миколі Щорсу. Засновники Музею розраховують, що в майбутньому він отримає статус національного.

Як відомо, процес створення Музею розпочався в травні 2017 року. Головною метою закладу його організатори вважають осмислення радянського минулого шляхом демонстрації використання художніх засобів в цілях тоталітарної пропаганди. Музей стане місцем, в якому зосередять демонтовані в процесі декомунізації тоталітарні символи.

“Очікується, що перший експонат надасть громада міста Києва. Це буде пам’ятник Миколі Щорсу, щодо переміщення якого вже розроблені відповідні проекти демонтажу та монтажу на території музею”, — розповів заступник Міського голови Києва Володимир Прокопів.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович нагадав, що ідея створення подібних музейних установ належить європейським країнам, які завершили процес декомунізації. Так, у Литві є парк Ґрутас, а в Угорщині – парк Мементо в Угорщині мають насамперед освітню місію. В свою чергу, Україна в цьому ряду може запропонувати глибше розуміння тоталітарної пропаганди.

Нагадаємо, нещодавно в рамках декомунізації в Києві було перейменовано іще одну площу та декілька вулиць.

 

 

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/11/pamyatnik_001_650x410.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/11/pamyatnik_001_650x410-150x150.jpgYuliyaАнтипропагандаКультураСуспільствоВДНГ,декомунізація,Музей пропаганди СССР,пам'ятник Миколі ЩорсуДо експозиції майбутнього Музею пропаганди СССР, який, згідно рішення Київської міської державної адміністрації, планують відкрити на ВДНГ, увійдуть монументальні скульптури і пам'ятники, які збиратимуть по всій Україні. КМДА разом з Міністерством культури та Інститутом національної пам'яті планують зібрати по всій Україні монументи тоталітаризму та розмістити їх у музеї під відкритим...| Київської області та України | Kiev Time