Вт. Кві 23rd, 2024

Байден хоче отримати рекордний від часів Другої світової війни оборонний бюджет

Бер14,2023 #США #бюджет #Байден

До Конгресу США направлено проект оборонного бюджету на 2024 фінансовий рік, у розмірі 886 мільярдів доларів. Він передбачає підвищення заробітної плати військовослужбовців на 5,2% та найбільші за всю історію асигнування на дослідження та розробки. Такий оборонний бюджет для США стане найбільшим із часів Другої світової війни, пише УНН з посиланням на Reuters.

Необхідність збільшити витрати на 28 млрд доларів (торік сума склала 858 млрд дол) пояснюється, серед іншого, триваючою військовою агресією росії проти України, що стимулює попит на витрати на озброєння. Білий дім направив заявку до Конгресу на схвалення у понеділок.

Проект передбачає виділення 842 млрд доларів на потреби Пентагону та 44 млрд доларів на програми, пов’язані з обороною, Федеральному бюро розслідувань, міністерству енергетики та іншим відомствам.

У проекті вперше вказана закупівля ракет та інших боєприпасів за багаторічними контрактами, які зазвичай укладають для флоту та авіації.

Reuters пише, що це може бути пов’язане із підготовкою до потенційного військового конфлікту з Китаєм.

Проект також передбачає прискорення темпів закупівлі Пентагоном винищувачів 5-го покоління F-35, модернізацію ядерної “тріади” Штатів, а також суднобудування та розвиток космічного потенціалу. 145 млрд доларів у проекті бюджету призначено для розробки нових видів зброї, таких як гіперзвукові ракети.

Щодо допомоги Україні з боку Міноборони США, то у проекті на 2024 фінансовий рік значиться 300 мільйонів доларів, тобто сума залишається без змін.

При цьому, як зазначають у Пентагоні, у разі потреби додаткового фінансування може бути підготовлено додатковий запит.Related Post