Хорватія сподівається, що Україна візьме участь у будівництві LNG-терміналу для зрідженого газу на хорватському острові Крк в Адріатичному морі.
Ілюстрація:Podrobnosti
Ілюстрація:Podrobnosti

Про це заявила віце-прем’єр-міністр, міністр економіки, підприємництва і ремесла Республіки Хорватія Мартіна Далич під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе в Загребі, передають Патріоти України з посиланням на Урядовий портал.

“Його успіх безпосередньо залежить від зацікавленості та участі інших країн. Ми сподіваємося, що Україна теж стане учасником цього проекту та отримає вигоди від нього. Однак для цього має бути побудована певна інфраструктура”, – сказала Далич.

Своєю чергою, український віце-прем’єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції заявила про готовність до співробітництва в енергетичному напрямку.

“Україна готова підтримувати масштабні проекти Хорватії для зміцнення енергетичної безпеки Європи. Зокрема, ми готові обговорити можливий формат участі України у проекті LNG-терміналу на острові Крк та розбудові Південного газового коридору”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Мартіна Далич наголосила, що LNG-термінал – проект не для суто хорватського ринку, а внесок Хорватії у європейську енергетичну безпеку, який має стати точкою входу для країн Східної та Центральної Європи.

Сторони також обговорили можливості приєднання України до Адріатично-Балтійсько-Чорноморської ініціативи, що відповідає її інтересам та цілям, зокрема, в енергетичній складовій. Учасниками цієї ініціативи, започаткованої в 2106 році, є 12 країн ЄС: Хорватія, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Румунія, Австрія та Словенія.

Ініціатива передбачає посилення співробітництва країн Центральної та Південно-Східної Європи у сферах енергетики та енергетичної безпеки, одним із ключових аспектів якого є сполучення LNG-терміналу в Польщі з майбутнім LNG-терміналом на острові Крк у Хорватії.