Site icon Новини Києва

Розкрадання коштів Міноборони: завершення розслідування скандальної справи

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування розкрадання 149 млн грн під час закупівлі Міністерством оборони палива у компанії Трейд Коммодіті.

28 березня 2018 року було відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення.

Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

Заступник МО України, директор та працівник відділу Департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, а також посадова особа Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони підозрюються у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Фактичний власник комерційного підприємства, що постачало паливо для Міністерства оборони, підозрюється у вчиненні злочину , передбаченого    ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 ККУ.

За даними слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між МОУ та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Держбюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.

Відповідно до даних досудового розслідування, впродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. Внаслідок цього на користь постачальника безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн.

Водночас, в рамках розслідування було прийнято рішення про виділення в окреме провадження матеріалів стосовно двох інших підозрюваних — представника та номінального директора комерційного підприємства, які наразі перебувають у міжнародному розшуку. Детективи НАБУ та прокурори САП подали клопотання про надання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування (так зване «заочне розслідування») стосовно цих осіб.

Досудове розслідування за даними фактами детективи НАБУ розпочали у вересні 2016 року.

 



Exit mobile version