Нд. Тра 26th, 2024

Скільки українцям коштуватиме популярний салат “Олів’є” цого року

Салат Олів'єСалат Олів'є

Салат “Олів’є” входить до топ-страв на Новий рік для багатьох українців, хоч є й ті, хто давно відмовився від цієї традиції.

Скільки ж коштуватиме ця закуска тим, хто не хоче міняти улюблену страву на свята?

Супермаркети України оновили ціни на продукти, з яких готується салат “Олів’є”. Якісь інгредієнти стали коштувати дещо менше, але вартість основних складових страви навряд чи порадує звичайних громадян.

Середня вартість “лікарської” ковбаси наразі становить 330,20 гривень за кілограм. Найнижчу ціну пропонує покупцям мережа супермаркетів Варус, де один кілограм ковбаси оцінили у 229,90 гривень. А в Ашані ціни на ковбасу сягають 399 гривень за кілограм. Щодо “молочної” ковбаси, то вона коштує в середньому 279 гривень.

Змінилися ціни і на зелений горошок. Так, продукт торгової марки “Верес” став дешевшим і тепер коштує 47,66 гривні за 400 грамів, а от горошок “Новус” подорожчав до 53,99 гривні.

Яйця стали дорожчими в кінці цього року. Якщо в листопаді десяток яєць торгової марки “Квочка” коштував 54,64 гривні, то зараз ціна складає 63,40 гривні. А вартість яєць “Ясенсвіт” зросла з 55,53 гривні до 65,12 гривень.

Ціни на овочі доступніші для українського споживача. За даними порталу Мінфін, середня вартість картоплі становить 17,45 гривні за кілограм, моркви – 11,53 гривні за кілограм, а тепличних огірків – 82,90 гривні за кілограм.

Майонез у супермаркетах країни коштує по-різному. Наприклад, 300-грамова пачка марки “Королівський смак” у середньому коштує 44,78 гривні. Ще одна популярна марка майонезу “Щедро”. 300-грамову пачку цього продукту у Новусі можна придбати за 50,99 гривень, а мережа супермаркетів Мегамаркет пропонує цей майонез значно дешевше – за 34,70 гривень за 300 грамів.

Салат “Олів’є”

Цей салат має цікаву історію, яка почалася в кінці 19 століття.

Салат був створений французьким кухарем Люсьєном Олів’є, який власним бізнесом утримував ресторан в москві. Він вирішив створити страву, яка б стала його фірмовим блюдом і відзначалася б оригінальністю та смаковим розмаїттям. Так і з’явився цей салат.

Однак після Революції 1917 року і розділу Люсьєн Олів’є був виснажений іншими труднощами. У 1924 році під час святкування новорічного бенкету він випадково впав і вбився. Після його смерті рецепт салату залишився в таємниці, і кожен ресторан або кухар створював його за своїми власними уподобаннями.

У наш час існує багато різновидів салату “Олив’є”, і рецепти можуть відрізнятися в різних країнах чи сім’ях. Тим не менше, салат залишається однією з найулюбленіших та найрозповсюдженіших страв на святковому столі для багатьох.Related Post