Розробники проекту заявляють, що хочуть позбавити чорнобильську зону статусу “чорної діри всередині України”.

Сонячна електростанція потужністю 1 МВт і вартістю близько 1 млн євро розташована за 100 метрів від реактора ЧАЕС запрацює вже в грудні 2017 року. Про це повідомляє американське агенство Bloomberg.

Проект сумісно розробляють українська компанія Rodina Energy Group Ltd (Rodina) та німецька Enerparc AG. Розробники планують інвестувати 100 мільйонів євро у створення поновлюваних джерел енергії у зоні відчуження, і запуск електростанції наступного місяця є першим кроком у загальному інвестпроекті – в майбутньому Rodina та Enerparc планують розвинути потужності в Чорнобилі до 99 мВт.

“Ми хочемо оптимізувати чорнобильську зону, вона не має бути чорною дірою всередині України”, – заявив головний виконавчий директор компанії Євген Варягін.

 

За даними Bloomberg, інші енергетичні компанії також висловили інтерес. Французька компанія Engie SA проводить попереднє дослідження щодо реалізації проекту на 1 ГВт потужностей. Китайські компанії GCL System Integration Technology Co. Ltd. і China National Complete Engineering Corp. також заявили, що вони зацікавлені у будівництві сонячного парку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в Чорнобильській зоні відчуження розпочато будівництво могильника ядерних відходів.

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/12/image_originals.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/12/image_originals-150x150.jpgYuliyaЕкологіяЕкономікаКиївська областьЧернобильEnerparc AG,Rodina Energy Group Ltd,сонячна електростанція,Чорнобильська зона відчуженняРозробники проекту заявляють, що хочуть позбавити чорнобильську зону статусу 'чорної діри всередині України'. Сонячна електростанція потужністю 1 МВт і вартістю близько 1 млн євро розташована за 100 метрів від реактора ЧАЕС запрацює вже в грудні 2017 року. Про це повідомляє американське агенство Bloomberg. Проект сумісно розробляють українська компанія Rodina Energy Group Ltd...| Київської області та України | Kiev Time