Ср. Кві 24th, 2024

Україна розпочала імпорт електроенергії з Європи

Україна з першого дня 2023 року розпочала імпорт електроенергії з Європи та розраховує на його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко журналістам.

У Міненергетики зазначили, що імпорт вже відбувається у невеликих обсягах завдяки ухваленому нещодавно урядом рішенню про гарантії енергопостачання споживачам дорогої імпортної електроенергії.

“Наразі імпорт невеликий, але він триває з 1 січня. Щобільше, ми зробили можливість для підприємств закуповувати, і це відповідно впливатиме на постачання та їхнє можливе обмеження у постачаннях”, – сказав він журналістам у Києві в середу.

Коментуючи можливі обсяги імпорту, глава Міненерго зазначив, що вони залежатимуть від ситуації з ремонтами та входження в роботу енергосистеми блоків найближчими днями.

Україна та Італія планують започаткувати нове двостороннє енергетичне партнерство, яке сприятиме втіленню сучасних енергоефективних та безвуглецевих технологій і проєктів у ході післявоєнного відновлення України.Related Post