Site icon Новини Києва

В Україні запропонували продовжити «зернову ініціативу» за новим маршрутом

Україна хоче продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи в тристоронньому форматі спільно з Туреччиною та ООН. Зерно експортуватимуть через територіальні води Болгарії і Румунії. Про це заявив в ефірі телемарафону український посол у Туреччині Василь Боднар.

Посол розповів, що умови Росії щодо подовження зернової угоди — це спроба виходу з-під санкцій.

«Росія намагається скористатися цією ситуацією і буде пробувати використовувати тематику Африки саме для задоволення своїх інтересів, жодним чином не думаючи про інтереси України і взагалі глобальні продовольчі інтереси», — каже Боднар.

За словами посла, щоб мінімізувати ризики, Туреччина намагається шукати золоту середину.

«Ми створили фонд гарантування зі свого боку і можемо залучати компанії, які надають судна для перевезення зерна. На наш погляд, це можна реалізувати, навіть не використовуючи той маршрут, який був раніше узгоджений, а через територіальні води Румунії та Болгарії», — зазначив посол.

Зазначений варіант можливий, якщо міжнародне співтовариство візьме на себе відповідальність і з одного боку гарантує Україні можливість реалізації такого сценарію, а з іншого боку, «тиснутиме на Росію», сказав Боднар.

Посол також зазначив, що українська влада намагається вирішити проблему з ринком зерна. Зокрема глава МЗС України Дмитро Кулеба працює в ООН із пошуком способів продовження зернової ініціативи.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що російський президент володимир путін зробив велику помилку, коли вирішив зробити зброєю продукти харчування та вийшовши із критично важливої Ччорноморської зернової угоди.

А Фінляндія назвала вихід росії із зернової угоди “дуже жалюгіднм” кроком.Exit mobile version