Нд. Чер 16th, 2024

За тиждень із портів Одеси вийшли судна із понад 660 тисяч тонн продовольства, – Мінінфраструктури

У межах «Зернової ініціативи» за тиждень 18 суден експортували 664 тисячі тонн продовольства з портів Великої Одеси.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

“Зокрема, 60 тисяч тонн пшениці відправлено до Кенії, 56 тисяч тонн – до Бангладешу, 60 тисяч тонн української олії – до Індії”, – йдеться у повідомленні.
Так, зберігається критично низький показник виходу суден з портів – 2,5 судна на добу. Це показник, який був ще на початку роботи “Зернової ініціативи”, коли обсяги експорту були незначні. Водночас кількість суден, які проходять інспекцію в Босфорі і отримують дозвіл рухатися під завантаження в українські порти, також не перевищує 3-х суден на добу.

Як зазначається, у Босфорі російська сторона в СКЦ продовжує блокувати реалізацію ініціативи та штучно збільшувати чергу із суден.

Станом на сьогодні 117 суден очікують на проведення інспекції в територіальних водах Туреччини (92 – на захід в порти під завантаження, а 25 – вже з агропродукцією). За минулий тиждень відбулося тільки 20 інспекцій за мінімально необхідних 84.

Гальмується також реєстрація суден для участі в ініціативі: з понад 80 заявлених суден щоденно росіяни без пояснення причин реєструють в середньому тільки 2-3 судна.

Нагадаємо, що кількість виходів суден з українських портів впала до антирекорду.Related Post