Site icon Новини Києва

Порівняння ПВХ мембрани та руберойду

ПВХ мембрана чи руберойд

ПВХ мембрана чи руберойд

Вибір між ПВХ мембраною та руберойдом для ремонту або встановлення покрівлі – це важливе рішення, яке залежить від різних факторів, таких як бюджет, кліматичні умови, довговічність та легкість встановлення. У цій статті ми розглянемо обидва матеріали та їх переваги та недоліки, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

ПВХ мембрана: Міцність та довговічність

ПВХ (полівінілхлорид) мембрана – це сучасний покрівельний матеріал, який стає все більш популярним завдяки своїм численним перевагам. Однією з головних переваг ПВХ мембрани є її міцність та довговічність. Вона зазвичай має гарантію на довговічність у діапазоні від 15 до 30 років, що робить її чудовим вибором для довгострокового захисту даху.

ПВХ мембрана має високу стійкість до ультрафіолету, агресивних хімічних речовин та механічних пошкоджень. Вона не схильна до іржі, гниття і руйнування, що дозволяє їй зберігати свої якості протягом багатьох років.

Ще однією важливою перевагою мембрани ПВХ є її стійкість до коріння рослин, що робить її ідеальним матеріалом для зелених покрівель. Вона також стійка до екстремальних температур, не деформується за низьких температур і не перегрівається при високих температурах.

Руберойд: Бюджетне рішення з обмеженою довговічністю

Руберойд, або покрівельний вахта, – це традиційніший матеріал для покрівлі, який часто використовується через свою відносно низьку ціну. Однак руберойд має свої недоліки, які слід враховувати при виборі.

Спочатку про довговічність: руберойд має термін служби зазвичай у межах 10-15 років, що означає, що він потребує більш частого обслуговування та ремонту порівняно з ПВХ мембраною. Це може призвести до додаткових витрат у майбутньому.

Однак руберойд має свої переваги. Він відносно легкий у встановленні, що може зменшити витрати на робочу силу. Крім того, він є традиційнішим і широко доступним матеріалом, що може бути важливим фактором при бюджетному будівництві.

Порівняння ПВХ мембрани та руберойду

Тепер давайте порівняємо ПВХ мембрану та руберойд за рядом ключових критеріїв:

Довговічність: ПВХ мембрана значно перевершує руберойд у цьому аспекті, маючи більш тривалий термін служби та кращу стійкість до різних впливів.

Стійкість до погодних умов: Обидва матеріали стійкі до атмосферних впливів, але мембрана ПВХ може витримувати більш екстремальні умови.

Встановлення та обслуговування: Руберойд простіше в установці, але потребує більш частого обслуговування та ремонту.

Зелені покрівлі: ПВХ мембрана більше підходить для зелених покрівель через свою стійкість до коріння рослин.

Бюджет: Руберойд більш доступний з погляду бюджету, але його нижча довговічність може вимагати додаткових витрат у майбутньому.

Порівняння ремонту ПВХ мембрани та руберойду

Розглянемо, які особливості має ремонт кожного з цих матеріалів:

Ремонт ПВХ мембрани:

Пошук та усунення пошкоджень: Якщо на ПВХ мембранній покрівлі виникла проблема, така як протікання або пошкодження, першим кроком буде пошук та визначення місця розташування дефекту. Зазвичай це робиться візуально, але іноді потрібне використання спеціалізованого обладнання.

Підготовка поверхні: Перед ремонтом необхідно добре очистити поверхню від бруду та пилу. Це забезпечить надійне зчеплення ремонтних матеріалів.

Ремонтні матеріали: Для ремонту ПВХ мембрани використовуються спеціальні клеї та пластини з того ж матеріалу. Пошкоджена ділянка обрізається до здорової частини мембрани, потім місце наносять клей і кладуть пластину. Це забезпечує герметичність та надійність ремонту.

Завершальні штрихи: Після завершення ремонтних робіт рекомендується провести уважну перевірку, щоб переконатися, що протікання більше не виникає. Також можна використовувати спеціалізовані герметики для додаткового захисту.

Ремонт евроруберойду:

Пошук та усунення пошкоджень: Руберойд більш схильний до механічних пошкоджень, тому протікання або розриви можуть бути видно неозброєним оком. Пошук та ремонт таких дефектів простіше порівняно з ПВХ мембраною.

Підготовка поверхні: Як і у випадку з мембраною ПВХ, підготовка поверхні перед ремонтом відіграє важливу роль. Чиста та суха поверхня допоможе забезпечити гарне зчеплення.

Ремонтні матеріали: Ремонт руберойду може вимагати застосування бітумної мастики, покрівельних матеріалів на основі бітуму або спеціалізованих заплат. Вибір матеріалів залежить від розміру та характеру пошкодження.

Завершальні штрихи: Після ремонту важливо переконатися, що усі пошкодження усунуті, і протікання більше не спостерігаються. Місця ремонту можна додатково зашпаклювати та обробити для підвищення герметичності.

Порівняння ремонту:

Складність ремонту: Ремонт ПВХ мембрани може вимагати вищого рівня навичок та досвіду через специфіку матеріалу та використання спеціалізованих клеїв. Ремонт руберойду найчастіше є більш прямолінійним і доступним для самостійного виконання.

Вартість ремонту: Ремонт ПВХ мембрани може бути більш витратним через вартість спеціалізованих матеріалів та вимоги до кваліфікації працівників. Ремонт руберойду зазвичай бюджетнішим.

Довговічність ремонту: Ремонт мембрани ПВХ, виконаний професійно, може забезпечити довгостроковий надійний захист. Ремонт руберойду, в силу характеру матеріалу, часто вимагає частішого обслуговування та ремонту в майбутньому.

Висновок

Обидва ПВХ мембрана та руберойд мають свої переваги та недоліки в плані ремонту. Вибір залежить від вашого бюджету, досвіду, а також конкретних потреб та умов вашої покрівлі. Важливо правильно оцінити стан покрівлі, щоб вибрати найкращий матеріал і метод ремонту, який забезпечить надійний і довгостроковий захист вашого будинку.Exit mobile version