Ср. Кві 24th, 2024

2023 рік може стати найспекотнішим за всю історію спостережень

Зміна кліматуЗміна клімату

Цей рік може стати найспекотнішим за останні 83 роки, зміна клімату у поєднанні з погодними катаклізмами, які нагрівають поверхневі води у східній та центральній частині Тихого океану, сприяли останнім рекордним температурам.

Останній раз таку температуру спостерігали у 1940 році.

Про це повідомила Служба зі зміни клімату Євросоюзу “Коперник”.

Дані збиралися з 1940 року. За цими даними, середня глобальна температура в січні-вересні була на 0,52 градуса Цельсія вищою, ніж в середньому за базисний період 1991-2020 років.

Генсекретар Всесвітньої Метеорологічної Організації Петтері Таалас розповів, що сильну тривогу викликає кліматичне явищу, що викликає потужну спеку (таке явище називається Ель-Ніньо) все ще прогресує. Таким чином, рекордні температури можуть бути ще декілька місяців.

Раніше, за даними “Коперника”, 2020 і 2016 роки були найспекотнішими роками за всю історію спостережень.

Глобальне потепління

Зміна клімату, глобальне потепління – це довгостроковий процес збільшення середньої температури повітря та океану на Землі. Цей процес є результатом викидів парникових газів, таких як вуглекислий газ (CO2), метан (CH4), оксид азоту (NOx) та інших, у атмосферу внаслідок діяльності людини, зокрема згоряння вуглеводневих палив (вугілля, нафта та природний газ), обробки лісів і зміни використання земель.

Основні аспекти глобального потепління включають:

  1. Збільшення середньорічної температури: Середньорічна температура на планеті зросла у порівнянні з минулими століттями, і цей тренд продовжується.
  2. Зміни в погодних умовах: Глобальне потепління призводить до змін в погодних умовах, включаючи частіше виникнення екстремальних явищ, таких як грози, повені, засухи і урагани.
  3. Підняття рівня моря: В тепліших умовах льодовики та снігові покриви тануть швидше, що веде до підняття рівня моря. Це може призвести до затоплення узбережжя та місць з великою кількістю населення.
  4. Зміни в екосистемах: Глобальне потепління впливає на біорізноманіття та може призвести до зсувів в розповсюдженні рослин і тварин, знищення морських рифів і інші екологічні наслідки.
  5. Ефекти для сільськогосподарського виробництва: Зміни в погодних умовах можуть впливати на урожайність сільськогосподарських культур і ведуть до проблем з продовольчою безпекою.
  6. Економічні втрати: Глобальне потепління може призводити до значних економічних втрат через збільшену кількість природних катастроф, втрати майна і збільшення витрат на адаптацію.

Збільшення концентрації парникових газів в атмосфері та зв’язані з цим зміни клімату викликають глобальне потепління, яке є однією з найважливіших проблем сучасності. Багато науковців, міжнародних організацій і урядів працюють над зменшенням викидів парникових газів і адаптацією до зміни клімату, щоб зменшити вплив глобального потепління на наше оточення і спільноти.Related Post