В окупованому Криму титановий завод ПрАТ “Юкрейніан кемікал продактс” користується сировиною, зазвезеною з України в обхід санкцій, при цьому збуваючи хімічні відходи до Херсонської області без сплати екологічних податків.

Про це повідомляється у розслідуванні Bihus.info.

Відомо, що до окупації у місті Армянськ працював “Кримський титановий завод”. Після анексії підприємство юридично розділилося на дві частини – на російську та українську компанії. Проте завод в окупованому Армянську досі належить Фірташу, а сировину ільменіт завозять із України.

Судна везли сировину із українського порту до порту “Кавказ” через протоку від Керчі. Однак у протоці усе перевантажували з одного танкера на інший, російський, який і віз товар до окупованого Криму. Згодом схема змінилася через реакцію української прокуратури, а ільменіт завозять через Туреччину.

Відходи із заводу Фірташа перевозять до української Херсонщини, хоча юридично компанія мільярдера заявила про припинення виробничої діяльності у зв’язку з окупацією. Відстійник відходів розташувався поблизу с.Першокостянтинівка.

Мешканці села стверджують, що у населеному пункті збільшився показник смертності, у тому числі від онкологічних захворювань. Рівень останніх підвищився на 50%.

Незважаючи на це, “Юкрейніан кемікал продактс” не сплачує еко-податків Україні, бо юридично не працює. Однак окупаційна влада оштрафувала титановий завод на 230 тисяч рублів за неправдиву інформацію щодо кількості викидів.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/a24957f88fde818c653d0dc9dfbd24d3-707x400.pnghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/a24957f88fde818c653d0dc9dfbd24d3-707x400-150x150.pngКиївTimeЕкологіяСуспільствоекологія,забруднення,Крим,ПрАТ "Юкрейніан кемікал продактс",титановий завод,Херсонщина,хімводиВ окупованому Криму титановий завод ПрАТ 'Юкрейніан кемікал продактс' користується сировиною, зазвезеною з України в обхід санкцій, при цьому збуваючи хімічні відходи до Херсонської області без сплати екологічних податків. Про це повідомляється у розслідуванні Bihus.info. Відомо, що до окупації у місті Армянськ працював 'Кримський титановий завод'. Після анексії підприємство юридично розділилося на...| Київської області та України | Kiev Time