Нд. Чер 16th, 2024

У Києві на Осокорках розвалили дамбу

З дамби скинули вісім бетонних плит. Працівники станції кажуть, що руйнування гідроспоруди призведе до потрапляння технічної води у Дніпро.

На столичних Осокорках невідомі намагалися розібрати перемичку Бортницької станції аерації, хоча захисна споруда перекриває прямий витік очищеної каналізаційної води до Дніпра. Місцеві рибалки кивають у бік елітних маєтків, ідеться у сюжеті ТСН.19:30.

У такий спосіб багатії начебто спробували зробити прохід для своїх катерів та човнів. Для рибалок від цього нема втіхи – риба погано клює, бо рівень води впав.

Станція очищує каналізаційні стоки Києва. Після очищення воду направляють по каналу до Дніпра, напряму стоки у річку не скидають, а спрямовують до розсіювача, де по п’яти величезних трубах різної довжини каналізаційна вода рівномірно змішується з річковою. Якщо дамбу прибрати, Дніпро просто засмердиться.

“Якщо зруйнують, вода вийде у Дніпро, вона не змішається рівномірно і по березі буде постійно йти ця вода”, – пояснив керівник диспетчерської групи Юрій Шельпов.

Якість дніпровської води біля дамби екологи періодично досліджують, і постійно знаходять кишкову паличку та майже всю таблицю Менделєєва. Прямий виток концентрацію небезпечних сполук збільшить у рази.

За підрахунками Київводоканалу, на відновлення дамби потрібно 500 тисяч гривень. З кого їх узяти, невідомо, бо відповідальності за шкоду ніхто на себе не взяв. У поліцію власники гідроспоруди вирішили не звертатися, бо вважають, що це марна справа.Related Post