В сучасному світі захист даних відіграє ключову роль в повсякденні користувачів. Не важливо, чи то просто особисті фото, відео чи робочі документи, користувачі прагнуть безпеки та впевненості в тому, що вся інформація буде в надійному місці.
В житті багатьох користувачів настає той момент, коли вони жаліють, що своєчасно не зробили бекап системи на своєму ноутбуці. Чому саме на ноуті? З бекапом на iPhone все легко, а от з макбуками ситуація складніша, і не тільки через обсяги інформації.
Як відновити дані на Mac? Вихід є, і називається він Time Machine. Сьогодні ми за допомогою експерта з сервісного ценра AppLab Андрієм Гуренко розповімо вам про те, як зробити бекап на ноуті Apple, що таке Time Machine і як його правильно налаштувати.
Що таке Time Machine?
Time Machine — інтегрований хмарний застосунок у macOS. Тож завантажувати його не треба. Його головна задача — автоматично створювати копії файлів на ноуті кожні кілька годин. Це ПО дає користувачам можливість відновити всю інформацію на ноуті з будь-якого моменту.
Чи можна відновити інформацію з macOS, якщо ноутбук вийшов з ладу? Так, завдяки Time Machine це можливо. Крім того, можна відновити дані, якщо ноутбук було викрадено чи загублено.
Програма Time Machine дозволяє користувачам не просто створювати бекапи системи, а ще й регулярно їх передивлятись. Користувач може відновити всю систему загалом, або тільки потрібні дані, що робить Time Machine більш гнучкою та універсальною у використанні.
Попри всі переваги ПО, є в Time Machine особливість — копії системи робляться на жорсткому диску ноутбука, а не одразу на хмарне сховище.
Переваги хмарних сервісів для зберігання інформації?
Чому варто все ж таки тримати дані та бекапи на хмарних сховищах? В них є низка вагомих переваг перед класичними накопичувачами.
- Всі ваші дані завжди будуть доступні. Уявіть, що ваш Макбук не вмикається, а вам терміново потрібні дані. Завдяки хмарному сховищу ви можете дістати дані, використовуючи ваш Айфон чи інші ноутбук.
- Дані на хмарних сервісах зберігаються на віддалених серверах, котрі захищені від фізичних пошкоджень. Також ці сервери мають потужну систему захисту від хакерів та атак, тож вся інформація буде в безпеці.
- Коли ви робите бекап даних з Макбука на хмару, то ви звільняєте місце на SSD.
- Ви завжди можете збільшити кількість місця на хмарному сховищі. Підписка коштує небагато, а місце ви можете використовувати для будь-яких задач та файлів.
- В екстреній ситуації ви можете розшерити доступ до хмарного сховища, щоб ваші колеги, друзі або сім’я могли дістати важливі дані чи інформацію, котра терміново потрібна.
Як налаштувати резервне копіювання Time Machine на хмару?
Ми вже з’ясували, що допоможуть нам це зробити сторонні сервіси. Тож надаємо покрокову інструкцію.
1. Спочатку треба обрати ПО, котре нам буде допомагати. З чого обирати? Є кілька перевірених варіантів.
- Arq. Є підтримка резервного копіювання на Google Drive, Dropbox та Amazon S3. Він доволі зручний і може робити копії в автоматичному режимі.
- ChronoSync. Гарантує збереження резервних копій на хмарних серверах.
Обирайте той варіант, котрий більше до вподоби. Обидві програми зарекомендували себе добре.
2. Налаштування частоти створення бекапів.
Щоб налаштувати необхідну частоту бекапів на Мак. робимо наступне:
- Відкриваємо системні налаштування та обираємо Time Machine.
- За замовчуванням Time Machine робить резервні копії кожну годину. Але ви можете змінити частоту бекапів, якщо є бажання. Для цього можна використати ПО ChronoSync.
3. Проводимо налаштування резервного копіювання в Time Machine.
Ви обрали хмарний сервіс, встановили його, налаштували Time Machine. Зо далі? Далі треба виконати наступні кроки:
- Відкриваємо Arq.
- Відкриваємо Time Machine на вашому Mac.
- Натискаємо кнопку “Обрати диск” (Select Disk). Це нам треба, щоб обрати місце зберігання резервної копії.
- Відкривається вікно і там знаходимо опцію вашого підключеного хмарного сервісу (наприклад, Drop Box або Google Drive через програму Arq).
- Обираємо хмару для зберігання резервних копій.
- Підтверджуємо дію.
- Далі Time Machine починає автоматично створювати резервні копії на хмару.
4. Перевірка.
Все готово. Тепер треба переконатись, що все працює коректно. Для цього треба відкрити програму резервного копіювання та подивитись на стан останньої дії.
Як відновити дані на новому MacBook?
Все залежить від того, де знаходиться резервна копія. Це може бути фізичний носій чи хмара. Нам потрібні дані старої версії системи, тож знаходимо їх і починаємо відновлення:
- Якщо у вас дані були на зовнішньому жорсткому диску, а не на хмарі (може ви перенесли їх на жорсткий диск перед тим як придбати новий макбук), тоді під’єднуємо диск до ноута.
- Якщо дані на хмарному сервісі, тоді відкриваємо його та переконаємось, що вони там.
- На ноуті відкриваємо “Асистент міграції”.
- Робимо все по інструкції, а коли асистент пропонує обрати метод перенесення інформації (з Mac, резервної копії Time Machine або диска), обираємо той варіант, котрий вам підходить.
- Далі обираємо тип інформації, котрий вам потрібен. Підтверджуємо дію.
- Все.
Далі асистент все зробить за вас та автоматично відновить дані, котрі вам потрібні. Зробити бекап системи чи даних на хмару для Макбука не важко. Головне — робити то вчасно, щоб не втрачати важливі дані.