Як і в усьому світі, аудит в Україні досить суворо регламентується законодавством. Щоб упорядкувати регулювання та виконати пріоритетні плани, Уряд спільно з міністерством фінансів розробили законопроект України «Про внесення змін до закону про аудит», який був прийнятий 28.10.2021 р. Кабінетом Міністрів і набув чинності (докладніше див. тут).
Основні зміни, внесені до законодавства
У законопроекті передбачено:
– уточнити зобов’язання аудиторських компаній та аудиторів-експертів, а також вимоги до них;
– зробити більш досконалими умови конкурсу на вибір аудиторської фірми, яка здійснює обов’язковий аудит в організаціях, які становлять суспільний інтерес;
– підприємствам надавати в ОСНАД (орган громадського нагляду за роботою аудиторських компаній) інформацію про формування та роботу комітетів з аудиту або покласти цей обов’язок на інший відділ організації, що представляє суспільний інтерес;
– привести до більш удосконаленого вигляду вимоги до інформації, що відображається у звіті експерта-аудитора за підсумками обов’язкової перевірки бухгалтерських звітів.
У випадках, коли не було створено аудиторський комітет або не покладено обов’язки щодо його формування на відділ підприємства, не було дотримано вимог законодавства щодо вибору аудиторської фірми для здійснення обов’язкової перевірки звітності фінансів компаній, що представляють суспільний інтерес, не надано документації (яка відображено в законі) в ОСНАД, передбачено відповідальність в адміністративному порядку. До законодавства України з адміністративних порушень також було внесено зміни.
Що потрібно знати під час вибору аудиторської компанії
В українському Законі «Про аудит звітності та роботу аудиторських фірм» зазначено, що компанії, які надають аудиторські послуги, можуть розпочати свою діяльність лише після того, як будуть внесені до Реєстру аудиторів.
Цей реєстр – публічний, дані, що знаходяться в ньому, розміщуються в інтернеті на офіційному веб-ресурсі Української палати аудиторів. Вся інформація відкрита, доступна цілодобово для ознайомлення та копіювання.
Аудиторська компанія, яка працює у Києві чи будь-якому українському місті, повинна мати відповідний висновок про проходження перевірки якості послуг від Інспекції ОСНАД або Української палати аудиторів (залежить від того, яку категорію має аудиторська компанія). Якщо така перевірка не виявила недоліків, аудиторська фірма набуває хорошої репутації, і зростає довіра до неї з боку замовників, будь-то велика промислова фабрика чи приватний готель, психолог по Скайпу чи бюро перекладів у Києві, звичайний ФОП, банківська установа або будь-яке інше підприємство.
Хто є лідером на ринку
Компанія «АУДИТ-ОПТИМ» здійснює свою діяльність з 1994 року і на сьогоднішній день визнана однією з провідних фірм у справі надання аудиторських послуг на українському ринку.
За роки своєї роботи співробітники фірми довели свій високий професіоналізм, надійність, точність та здатність якісно надавати послуги в комплексі з аудиту бухгалтерської, фінансової звітності та консалтингу будь-якого рівня складності та у найрізноманітніших сферах економічної діяльності.
Важливою перевагою фірми є те, що вона має всі відповідні документи і дозволи на ведення діяльності (аудиторські, консалтингові, бухгалтерські та інші послуги). Окрім цього, штат «АУДИТ-ОПТИМ» складається лише з висококваліфікованих аудиторів із багаторічним практичним досвідом.
Джерело: офіційний сайт аудиторської компанії в Україні www.audit-optim.com.ua