Сб. Лип 20th, 2024

Біла Церква – культурний та освітній центр Білоцерківського району Київської області

Біла Церква – значний культурний, економічний та культурний центр на Київщині. Історія цього міста багата подіями – засновану ще великим київським князем Ярославом Мудрим, Білу Церкву не оминули великі козацькі повстання, місто пам’ятає Богдана Хмельницького, Івана Мазепу, Пилипа Орлика, Коліївщину, Симона Петлюру та Володимира Винниченка. До речі, саме в Білій Церкві було вперше надруковано звістку про відновлення влади  УНР.

 

В Білій Церкві вдосталь історичних та археологічних пам’яток – Палієва гора (поселення пеньківської культури ( 6-7 століття нашої ери),  руське городище 12-13 століть, Замкова гора і її округа, Зимовий палац, церква святителя Миколая, костьол Іоанна Хрестителя та багато інших. Але найвидатнішою пам’яткою міста є дендропарк “Олександрія”, на території якого вдало поєднуються природний рельєф та архітектурні споруди.

Завдяки побудованому в 70-х роках минулого століття промисловому гіганту “Білоцерківщина” місто стало стрімко рости й розвиватися. Збільшилося і його населення – зараз у Білій Церкві мешкає 210 тисяч жителів.

 

В місті неодноразово бував видатний український поет Тарас Шевченко, письменники Іван Нечуй-Левицький та Костянтин Паустовський, російські полководці Олександр Суворов та Михайло Кутузов.

Тут народилися  Л.Долинський – художник-портретист; Л.Яциневич – композитор і хоровий диригент, Г.Вул – фізик, академік; Ю.Линник – математик, академік. В Білій Церкві жили і працювали Шолом-Алейхем,  Лесь Курбас, Микола Вавілов, космонавт Павло Попович.Related Post