Аварії на ЧАЕС відбувалися ще до 26 квітня 1986 року, але інформація про них була прихованою.

Галузевий державний архів Служби безпеки України та Український інститут національної пам’яті презентували другу книгу збірника «Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії». У ній опубліковано документи, які охоплюють період від початку 1970-х і до листопада 1986 року, тобто до введення в експлуатацію об’єкту «Укриття» («Саркофаг») після катастрофи, повідомила у понеділок, 22 червня, прес-служба СБУ.

За інформацією СБУ, це видання містить 229 документів, більшість з яких опубліковано вперше.

Як свідчать архівні справи, аварії на ЧАЕС траплялися і до квітня 1986 року, однак вони були приховані.

«Серед документів, що увійшли до нової книги, є повідомлення про аварії, що сталися до 1986-го, транскрипт телефонних переговорів на ЧАЕС у ніч 26 квітня, примірник першого повідомлення про аварію, інформація про початок розслідування та будівництво “Саркофагу”», – розповів директор Галузевого державного архіву СБУ й один із упорядників видання Андрій Когут.

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович додав, що за цими матеріалами можна краще зрозуміти трагедію: передумови катастрофи, рапорти і матеріали, які свідчать про «маленькі» аварії, що ставались на ЧАЕС раніше і були приховані.

Документи у книзі опубліковано мовою оригіналу у хронологічній послідовності.

«Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії» – це спільний проєкт Галузевого державного архіву СБУ, Інституту історії України НАН України й Українського інституту національної пам’яті. Видання є продовженням серії документальних книг. Першу книгу, що містить 210 документів, опубліковано навесні 2019 року. Другу книгу можна прочитати тут.KievІсторіяКиївська областьПодіїЧорнобильКиївська область,ЧАЕСАварії на ЧАЕС відбувалися ще до 26 квітня 1986 року, але інформація про них була прихованою. Галузевий державний архів Служби безпеки України та Український інститут національної пам’яті презентували другу книгу збірника «Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії». У ній опубліковано документи, які охоплюють період від початку 1970-х і до...| Київської області та України | Kiev Time