Вчора, 16 квітня, із притулку на Київщині батьки викрали чотирьох власних дітей. Дорослі вважались неблагополучними, тож соцслужби не могли віддати неповнолітніх їм на виховання. Тепер, щоб знайти цю сім’ю, поліція працює у посиленому режимі.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Викрадені діти – двоє хлопчиків і двоє дівчаток – жили в одному з дитячих будинків на Київщині. Ще чотири роки тому батьки залишили своїх дітей на виховання соціальним службам, адже будинок, у якому проживала родина, повністю згорів.

«За ці чотири роки ані батько, ані мати не створили належних умов для проживання дітей – не відбудували будинку чи не знайшли нового житла», – розповів речник Нацполіції Київської області Микола Жукович.

Проте мати з батьком захотіли побачитись зі своїми дітьми. Під час зустрічі вони просто посадили їх в авто та вивезли у невідомому напрямку. Викрадення зафіксували камери спостереження, встановлені біля магазину, поряд із притулком.

У самому ж притулку коментувати ситуацію навідріз відмовилися. Хоча не на камеру вихователі розповіли, що батьки дуже пиячили, тому соцслужби не могли віддати їм на виховання дітей. Цю інформацію підтвердили і в поліції.

«Вони живуть неблагополучно – вживають спиртні напої і не мають постійної роботи. Тому їм буде проблематично виховувати цих дітей», – зазначив Микола Жукович.

Та й інші вихованці притулку переконують, що ці діти самі не хотіли залишати притулку. Сусіди ж, які мешкають поряд, запевняють: у закладі вихованців утримують у хороших умовах.

За словами поліції, ці батьки намагалися викрасти своїх дітей уже не вперше. Проте попередні спроби закінчувалися невдало. Наразі тривають оперативно-розшукові заходи, відкрите кримінальне провадження. Однак правоохоронці визнають: встановити місцезнаходження батьків буде складно, адже в них немає постійного місця проживання, а їхні телефони вимкнені.