21 листопада у Києві відбувся захід до дня Гідності та Свободи. Захід був проведений у Жовтневому палаці, ініціатором заходу був Благодійний фонд “Майдан Гідності” , заснований родинами Героїв Небесної Сотні Ігорем Гуриком та Юлією Цепун.

“Однозначно, 21 листопада можна вважати Днем народження свідомого українського громадянського суспільства. Це треба цінувати і берегти. 21 листопада – це мороз по шкірі, це спомин, сум’яття думок, все те що приходить інколи ночами у снах.Тоді ми не понесли жертв, але теж була щирість і віра. Тоді народ переміг, але для глобальних політичних змін цього було недостатньо. Від того сталася зневіра, розчарування, і цим дуже гарно скористалися. Ми вийшли за 9 років, згадуючи 21 листопада 2004 року, але ніхто з нас не знав, що чекає попереду. Нас чекали 3 місяці боротьби та страшна плата кров’ю. Ці події змінили українське суспільство, назавжди перевернули хід історії. Український народ надзвичайний – у ХХІ столітті, в центрі Європи – люди вийшли за європейські цінності, жертвуючи власними життями. І сьогоднішня наша зустріч – це велика повага, шана і віра в непорушність тих цінностей, заради яких віддали свої життя наші Герої», – розповідає Євген Нищук.

Під час Урочистої академії презентували мистецьку акцію «Космос очей Майдану». Разом з музикантами на сцені Жовтневого палацу з’явилася юна учасниця Йордана Гурик – молодша сестра Героя Небесної Сотні, Героя України Романа Гурика. Дівчинка виконала поезію Ліна Костенко «Крила».

«Цей вечір народився з невеличкої ідеї – згадати початок Євромайдану, яка згодом переросла в таку глибоку символічну акцію. Я дякую усім хто долучився до її втілення, це події, які ми маємо пам’ятати та усвідомлювати, що все це змінює нашу країну на краще», – говорить батько загиблого Героя Небесної Сотні Ігор Гурик.

Захід підтримали: Міністерство культури України ,
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація,  Національний Музей Революції Гідності • Maidan Museum, Львівська обласна державна адміністрація.

джерело: Благодійний фонд “Майдан Гідності”