Про пеню. З 1 січня 2019 року кияни платитимуть штраф в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення платежу, а також втратять право на отримання субсидій. Про це під час брифінгу повідомив директор розрахункового департаменту ПАТ “Київводоканал” Валерій Люлин.

Про відключення від послуг. За словами Люліна,  новий закон “Про житлово-комунальні послуги» передбачає пеню за несвоєчасну несплату за комунальні послуги. Крім того, наявність заборгованості за два місяці позбавляє права на отримання субсидій. Новий закон також надає комунальним обслуговуючим організаціямнам право проводити відключення від послуг. А на злісних неплатників будуть подавати до суду.

Про судові позови.

«Зараз ми разом з Центром комунального сервісу розробляємо програму сумісних позовів. Якщо у людини буде заборгованість не тільки за воду, але і за тепло і електрику, це об’єднається в один позов, і такі судові рішення приведуть до значного збільшення заборгованості за рахунок штрафних санкцій, інфляційних втрат», – зазначив Валерій Люлін.

Про нарахування для квартир без лічильників. У той же час “Київводоканал” змінить порядок нарахування сум оплати за воду в зв’язку з новим законом “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. За словами директора департаменту правового забезпечення «Київводоканалу» Катерини Швець, для тих хто немає лічильників води, скасують ще радянську норму витрати на одну зареєстровану особу. Нарахування здійснюватимуть за той обсяг води, що витратив будинок, мінус обсяг, спожитий квартирами з лічильниками. Цю різницю розкидають на тих жителів, що досі не мають лічильника. Але подібну методику ще має затвердити Мінрегіонбуд.

Про підвищення тарифів. Представники “Київводоканалу” також повідомили, що тарифи на послуги з водопостачання на 2019 рік будуть підвищені після узгодження НКРЕКП. Тариф можуть збільшити до 21,3 гривні за кубометр холодної води разом з водовідведенням.

Джерело Вечірній Київhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/06/Garyacha-voda.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/06/Garyacha-voda-150x150.jpgКиївTimeКиївСуспільствоводопостачання,Київ,Київводоканал,нова система нарахувань,пеня,плата за водуПро пеню. З 1 січня 2019 року кияни платитимуть штраф в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення платежу, а також втратять право на отримання субсидій. Про це під час брифінгу повідомив директор розрахункового департаменту ПАТ 'Київводоканал' Валерій Люлин. Про відключення від послуг. За словами Люліна,  новий закон 'Про житлово-комунальні...| Київської області та України | Kiev Time