Блогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко розказав про те, що директор земелоного департаменту КМДА Петро Оленич віддав фірмі одноденці з уставним капіталом 200 грн., яка належить тестю заступника голови Офісу президента Олега Татарова майже 1,5 га київської землі. також блогер розказав про інші схеми Петра Оленича.
Продовжую розповідати про схеми які провертає «головний по дерибану» землі в Києві – Петро Оленич – говорить Бондаренко

З початку приходу Зеленського та його команди до влади іде стабільне повернення старих кадрів Януковича: «схемщиків»,  «антимайданівців» та звичайних кремлівських халуїв, які відкрито працюють на країну агресора.

З приходом зекоМанди – головою ОП стає Андрій Богдан – близький друг заступника голови адміністрації Януковича – Андрія Портнова. Роботу Портнова на спецслужби Росії доведено в циклі розслідуваннь центру «Миротворець» – про «Агента Казбека».

 

Після того як Богдан став головою ОП він одразу взявся за захоплення влади в Києві намагаючись відсторонити законно обраного міського голову – Віталія Кличка. Зрозуміло, що можливість дерибанити столичну землю для Богдана та його подільника забудовника Вавриша, була одним з головних завдань. Але не склалося. Будучи від природи не дуже розумним, а по суті достатньо обмеженим банальним «рєшалою», Богдан надірвав пупок і був звільнений після чисельних зашкварів.

Саме Богдан почав процедуру «віджиму» будівельної компанії «Укрбуд» у забудовника Микитася. А потім схему продовжив ще один юрист Портнова – фахівець по розгону

Євромайдану – Олег Татаров.

Татарова призначають заступником голови ОП. Тобто пішов Богдан, друг Портнова, прийшов Татаров – юрист Портнова. Тепер зрозуміло що в офісі президента завжди повинен бути якийсь друг Портнова.

Під час розслідування зловживань «Укрбуду» з квартирами для «Нацгвардії», Микитась пішов на угоду зі слідством та розповів про те що Татаров працював в його компанії «Укрбуд» на посаді “Спеціаліста по схемам”. У народі це називають простіше – “рєшала”.

І саме головне, на судовому засіданні стосовно махінацій в «Укрбуді» прокурор надав докази що саме Татаров надсилав співробітнику «Укрбуду» фото паспорта заступника директора Державного експертного центру МВС – Костянтина Дубоноса і давав пряму вказівку зареєструвати право власності на паркомісце зі знижкою в 100% – що було хабарем. Дубонос за це вніс недостовірні дані до експертизи: занизив вартість житлового комплексу на Печерську з 81 до 7 млн грн.

Отже ОПГ Портнова-Богдана-Татарова взялось налагоджувати  схеми по дерибану Київської землі.

І тут їм стає в нагоді старий дружбан і подільник по «партії регіонів» який зараз займає дуже корисну  посаду – Директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич.

Татаров та Оленич швидко знаходять спільну мову і вже одразу після призначення на посаду в офіс президента, тесть Олега Татарова – Олександр Павлушин з подачи Оленича отримує від Київради земельну ділянку розміром майже півтора гектари у Святошинському районі, по вулиці Краснова, 33. Півтора гектара в Києві!

Оленич просить надати землю компанії тестя Татарова ТОВ «Дейрінг Капітал» при тому що ця компанія одноденка з уставним капіталом 200 грн. тільки створена. Півтора гектара в Києві компанії яка тільки створена з уставним капіталом 200 грн.

Про Оленича можна розповідати багато. Він мабуть рекордсмен по схемам за всю історію КМДА.

Наприклад 8 жовтня 2019 року Подільська районна прокуратура почала кримінальне розслідування шахрайської земельної схеми для будівництва ЖК в межах охоронної зони пам’ятки національного значення “Кирилівська церква”. Слідство з’ясувало, що співробітники очолюваного Петром Оленичем департаменту, за попередньою змовою із забудовником, підготували ряд проектів рішень щодо передачі земельних ділянок по вулиці Петропавлівській, 22-24 під малоповерхову забудову ряду фізичних осіб (так чи інакше пов’язаних з відомим забудовником Дмитром Візільманом) на підставі ПІДРОБЛЕНИХ документів.

У травні 2020 року структури екс-регіонала Андрія Веревського (власника компанії “KDD Group N.V.” – пов’язаною з міжнародною організованою злочинною групою контрольованою  російським кримінальним авторитетом Семеном Могилевичем, в якій з 2009 року працював Оленич) отримали під забудову ділянку на Метрологічній, 7, який є стратегічно важливим для повноцінного водопостачання Києва.

В ході ряда махінацій, про які неодноразово писали журналісти, унікальна гідрогеологічна станція “Феофанія” перетворилася в звичайну будівельний майданчик загальною вартістю близько 18 мільйонів гривень. Ця історія триває вже багато років, але саме при Оленичу його колишній роботодавець зміг отримати ряд необхідних погоджень.

11 вересня 2020 року з матеріалів аудиту роботи Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) КМДА від 2019 року стало відомо, що Петро Оленич в 2016-2018 роках був причетний до схеми з виведення 250 млн гривень з бюджету Києва. Йдеться про програму “Електронна столиця”.

Бюджет цієї програми становив 844,16 млн гривень. Гроші були виведені на рахунки підконтрольних Оленичу підприємств.

11 вересня 2020 року з матеріалів аудиту роботи Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) КМДА від 2019 року стало відомо, що Петро Оленич в 2016-2018 роках був причетний до схеми з виведення 250 млн гривень з бюджету Києва. Йдеться про програму “Електронна столиця”.

Бюджет цієї програми становив 844,16 млн гривень. Гроші були виведені на рахунки підконтрольних Оленичу підприємств.

22 вересня 2020 року на розгляд комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування надійшов звіт Департаменту земресурсів КМДА про стан виконання в 1 півріччі 2020 року міський цільової програми використання та охорони земель Києва на 2019-2021 рік. Це саме та программа освоювання 1,5 млрд гривень про яку я розповідав раніше.

З документа виходить, що виконання Програми очолюваний Оленичем департамент повністю провалив: комунальна земля залишається незареєстрованої в реєстрі майнових прав; не створений репозиторій кадастрових справ; не розроблені плани земельно-господарського устрою окремих територій столиці; не готовий черговий проект землеустрою щодо встановлення меж Києва; не запрацювала автоматизована інформсистема обліку та управління земельними ресурсами громади тощо.

При Оленичі гроші столичних платників податків явно продовжують освоюватися виключно заради освоєння – так, щоб було неможливо оцінити ефективність вкладень. До кінця року таким чином планується витратити майже 250 млн гривень.

А тим часом Оленич буде набивати кишені допомогаючи забудовникам з різних ОПГ Богдана-Вавриша, Татарова, Столара та Комарницького отримувати за безцінь київську землю.

Скільки ще протримається на своєму місці “потрібний” тіньовим ділкам чиновник Оленич залежить від волі міського голови та нових депутатів КМДА. – підсумовує Ярослав Бондаренко