На проведення капітального ремонту кінотеатру «Братислава» у бюджеті Києва виділили 1 мільйон гривень. Розробку проекту щодо вигляду та функціонального призначення будівлі уже розпочали. Кінотеатр планують перетворити на громадсько-культурний центр.

– Сьогодні є можливість по іншому осмислити ті будівлі, до традиційного використання яких уже немає ані потреби, ані засобів. Подібні будівлі дедалі більше набувають культурної ваги як частина архітектурного спадку і важливо їх зберегти. Але найголовніше у ситуації з «Братиславою» – це те, що ця будівля стосується безпосереднього громади, тобто створення центру культури для оболонців, – пояснила Владислава Осьмак, керівник Центру урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

У конкурсі на проведення проектних робіт взяли  участь 4 учасники.

– Одними з критеріїв вибору – була ціна і відповідність нормативним документам. У результаті переміг проект на суму 774 тисячі гривень, – розповіла Діана Попова, директор департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

Остаточне рішення щодо вигляду фасаду будівлі ще не прийняли. Автори проекту, який переміг у конкурсі на проведення капітального ремонту, пропонують змінити оригінальний фасад 1976-го року, а в основу нового покласти національний фольклор.

 Фасад, який існує на даний момент, не проходить нормативні показники енергозбереження – ми у будь-якому разі будемо його розбирати, утеплювати і робити новий фасад, – зазначив Андрій Аненков, головний інженер проекту.

До слова, під час громадських слухань мешканці Оболоні висловили бажання, щоб приміщення було максимально пристосоване до культурних потреб громади.

– На Оболоні категорично не вистачає громадських місць, де могла би збиратись громада – у нас немає зали, де можна провести звітний виступ дитячих колективів, у нас немає де виступати аматорським театральним колективам, – розповів Костянтин Богатов, депутат Київської міської ради.

На прилеглих територіях пропонують створити роллердром, скейт-майданчик, майданчик для заняття йогою та літні кінотеатри.

– На найближчих сесіях міської ради буде проект на створення скверу – зелена зоно навколо території кінотеатру, які будуть проведені за додаткові кошти міста, – додав Олександр Поживанов, депутат Київської міської ради.

Частину внутрішнього простору пропонують обладнати для IT-кластерів.

Джерело: Вечірній Київhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/06/5b17eaf4cdf30.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/06/5b17eaf4cdf30-150x150.jpgKiev-TimeКиївСуспільствоКінотеатр Братислава,реконструкціяНа проведення капітального ремонту кінотеатру «Братислава» у бюджеті Києва виділили 1 мільйон гривень. Розробку проекту щодо вигляду та функціонального призначення будівлі уже розпочали. Кінотеатр планують перетворити на громадсько-культурний центр. - Сьогодні є можливість по іншому осмислити ті будівлі, до традиційного використання яких уже немає ані потреби, ані засобів. Подібні будівлі дедалі...| Київської області та України | Kiev Time