Пт. Чер 21st, 2024

Студенти “Києво-Могилянської академії” здали кров для важкохворих

Сьогодні у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» пройшов День донора. Студенти та викладачі мали змогу пожертувати кров для хворих Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова. Організатори заходу зазначають, що вже в 16-й раз виш приєднався до такої акції.

За цей навчальний рік День донора в нас проходить вже втретє. Для того, щоб стати донором потрібно бути повнолітнім, мати вагу більше 50 кг, за три дні не приймати лікарських засобів, за два дні не вживати спиртного і за один день не вживати смаженого та іншої важкої їжі.” – розповіла організатор заходу Андріана Мужик.

Бажаючим стати донорами спочатку міряли тиск, потім визначали групу крові та рівень гемоглобіну. Якщо гемоглобін та тиск були у нормі, то людину відправляли на здачу крові.

Завідуючий відділу переливання крові Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Дяченко Валерій розповів, як відбувається процес перевірки крові:

“Оскільки операції, які ми проводимо є порожнинними, то є велика потреба у донорах крові. Кров перевіряюємо на вірус СНІДу, гепатиту та сифіліс імуноферментними тест-системами.”

Віталій Шпильчин – донор, який вже не вперше здає кров розповів:

“Кров здаю вже вп’яте. Почуваюсь добре. Здаю кров, адже це корисно для мене. І крім того, корисно для інших – донорська кров може врятувати комусь життя, – додає Віталій.

За словами організаторів дівчата-студентки активніше здавали кров, ніж хлопці. Усі донори отримали заохочувальні подарунки – шоколад та сік.

Джерело Вечірній КиївRelated Post