У Києві відкрилася виставка раритетних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. «Київські мотиви. Адреси і адресати».

Експозиція містить близько 200 рідкісних поштових листівок 1899-1932 років та перелік музейних предметів з фондів найбільшого в Європі архіву документів особового походження Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Вишгородського історико-культурного заповідника, приватних зібрань колекціонера, медальєра, мецената Дмитра Піркла та наукового співробітника Вишгородського історико-культурного заповідника Василя Михальчука.

Відвідувачі виставки мають можливість ознайомитися з унікальними екземплярами поштових листівок, що містять зображення Десятинної церкви та Історичного Межигір’я, а також виробів Межигірської фаянсової фабрики; панорами Києва та Київщини; першу ілюстрацію могили Тараса Шевченка; позолоту та виглядають як справжні цінні папери; привітання на Геловін, яке було відправлено у 1911 році!

Серед відомих адресатів – український літературознавець Олександр Назаревський, науковець, художник-авангардист Костянтин Піскорський, фінансист, управляючий канцелярією Київського Товариства взаємного кредиту Олександр Цитович та інші.

– Для мене ця виставка особлива, вона розповідає про Київ, вулицями якого ходив Іван Їжакевич, Кирило Стеценко та інші відомі особистості. На представлених сьогодні листівках ви побачите унікальні архітектурні об’єкти, які нині, на жаль, не збереглися. Їхні зображення  дійшли до нас завдяки подвижникам, що збирають унікальні матеріали, які з огляду на свою історичну й мистецьку цінність стають документами, – зазначила директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова.

Вхід на виставку вільний

Коли: з понеділка по п’ятницю, 10:00-16:00.
Де: Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, вул. Володимирська, 22-а, територія Національного заповідника «Софія Київська» (Центральний вхід).

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/07/5b3f1954ad8c3.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/07/5b3f1954ad8c3-150x150.jpgKiev-TimeКиївКультураПодіїСуспільствовиставка листівок,КиївУ Києві відкрилася виставка раритетних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. «Київські мотиви. Адреси і адресати». Експозиція містить близько 200 рідкісних поштових листівок 1899-1932 років та перелік музейних предметів з фондів найбільшого в Європі архіву документів особового походження Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Вишгородського історико-культурного...| Київської області та України | Kiev Time