У Києві відкрили сквер імені Димитра Пешева. На урочистості приїхали прем’єр-міністри України і Болгарії, мери міст Києва і Софії.

У Голосієві вікрили сквер на честь болгарського «праведника світу»

Про це повідомляється на офіційній сторінці Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана у Фейсбуці.

 “Делегація з Болгарії висловила щиру подяку київській громаді, меру міста та депутатам – за вшанування пам’яті їхнього співвітчизника. Разом з Прем’єром Болгарії вшановуємо пам’ять його видатного співвітчизника – Димитра Пешева. У роки Другої світової він не тільки відкрито виступив проти фашизму, а й врятував життя тисячам євреїв Болгарії.”, – написав Володимир Гройсман.

За свої політичні погляди він і сам поніс жорстке покарання, але вистояв, не підкорився тоталітарній машині, за що отримав нагороду “Праведника народів світу”.

Димитар Пешев Віце-спікер Парламенту Болгарії, юрист та громадський діяч у роки Другої світової війни, виступив проти расизму, комунізму та фашизму. Завдяки його самовідданій роботі було врятовано більше 40 тисяч болгарських євреїв від знищення в нацистських таборах. А під час встановлення в Болгарії комуністичної влади, Димитар Пешев виступив з критикою уряду Георгія Димитрова, за що відбув 15 років ув’язнення.

Джерело Вечірній Київhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/5b0ba84485bea-707x400.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/5b0ba84485bea-707x400-150x150.jpgКиївTimeКиївКультураСуспільствоДимитар Пешев,Київ,скверУ Києві відкрили сквер імені Димитра Пешева. На урочистості приїхали прем'єр-міністри України і Болгарії, мери міст Києва і Софії. Про це повідомляється на офіційній сторінці Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана у Фейсбуці.  'Делегація з Болгарії висловила щиру подяку київській громаді, меру міста та депутатам - за вшанування пам'яті їхнього співвітчизника. Разом з Прем'єром Болгарії вшановуємо пам’ять...| Київської області та України | Kiev Time