Злочинці вербували потенційних донорів внутрішніх органів в соцмережах, після чого сподівалися вивезти їх до Росії. Найстрашніше те, що донорами мали стати діти у віці від 14 до 16 років.

У Києві 23 листопада поліція затримала злочинне угрупування, яке займалося вербовкою людей для трансплантації органів. Зловмисників та чотирьох їхніх “підопічних”, троє з яких – неповнолітні, затримали просто в поїзді, який прямував до Москви. Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

“Оскільки в Україні трансплантація органів між людьми без родинних зв’язків заборонена, зловмисники намагалися переправити завербованих ними людей через кордон до Росії, у Москву, для проведення хірургічного втручання”, – повідомили у поліції.

Як повідомили в прокуратурі, вік завербованих неповнолітніх сягав від 14 до 16 років. Зловмисники обіцяли юнакам великі кошти, на які вони зможуть купити собі речі, зокрема, мобільні телефони та автівку.

“Вербування відбувалось через соціальні мережі та зазвичай батьки навіть не підозрювали, що їхні діти можуть продати свій орган злочинцям, стати інвалідами або загинути”, – наголосив прокурор Київської області Дмитро Чібісов.

За інформацією прокуратури, злочинці планували заробити тількі на одній трансплантації близько 200 тис. доларів, а ошуканим донорам сплатити лише шосту частину від суми, а саме 30 тис. доларів. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає ув’язнення від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Вирішується питання про оголошення підозри та обрання міри запобіжного заходу їм у вигляді тримання під вартою.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/11/Bezymyannyj-10.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/11/Bezymyannyj-10-150x150.jpgYuliyaКиївКриміналполіція Києва,прокуратура Києва,трансплантація органівЗлочинці вербували потенційних донорів внутрішніх органів в соцмережах, після чого сподівалися вивезти їх до Росії. Найстрашніше те, що донорами мали стати діти у віці від 14 до 16 років. У Києві 23 листопада поліція затримала злочинне угрупування, яке займалося вербовкою людей для трансплантації органів. Зловмисників та чотирьох їхніх 'підопічних', троє...| Київської області та України | Kiev Time