Полковник запасу в липні 2017 року під час перебування у родичів у Росії був завербований кадровим співробітником російської військової розвідки, стверджують в СБУ.

Оперативники СБУ затримали співробітника одного зі стратегічних підприємств Міноборони за підозрою у шпигунській діяльності на користь Росії. Про це повідомляє прес-служба СБУ в суботу, 21 квітня.

 “Правоохоронці встановили, що уродженець РФ, полковник запасу Збройних сил України, в липні 2017 року під час перебування у близьких родичів на території Росії був завербований кадровим співробітником російської військової розвідки”, – йдеться у повідомленні.
Стверджується, що за грошову винагороду колишній військовий збирав інформацію з обмеженим доступом у сфері оборони України для передачі російським кураторам. Йшлося про дані щодо виконання державних оборонних замовлень і розробки новітніх авіаційних систем виявлення беспілотнніков, використовуваних у зоні АТО.
 “Агент намагався придбати безпілотний літальний апарат українського виробництва з метою подальшої його передачі країні-агресору для здійснення повітряної розвідки”, – додали в СБУ.
Оперативники задокументували контакти чоловіка з російськими кураторами під час його поїздок у РФ і його листування електронною поштою.
За даними СБУ, в майбутньому чоловік планував виїхати в Росію й отримати російське громадянство. Він уже отримав посвідку на проживання в РФ і переоформив військову пенсію для її отримання на російській території.


https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/60656-1_large-707x400.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/60656-1_large-707x400-150x150.jpgКиївTimeКриміналСуспільствоМіноборони,полковник запасу,РФ,СБУ,шпіонажПолковник запасу в липні 2017 року під час перебування у родичів у Росії був завербований кадровим співробітником російської військової розвідки, стверджують в СБУ. Оперативники СБУ затримали співробітника одного зі стратегічних підприємств Міноборони за підозрою у шпигунській діяльності на користь Росії. Про це повідомляє прес-служба СБУ в суботу, 21 квітня.  'Правоохоронці встановили,...| Київської області та України | Kiev Time