У київському СІЗО помер 22-річний в’язень, який із визначених судом двох років устиг просидіти лише дві доби. Причиною смерті стала важка черепно-мозкова травма.

Про його смерть батьки дізналися з новин, ідеться у сюжеті ТСН.19:30.

Ігор Степанов прочитав офіційну причину смерті сина Ярослава: травматичний крововилив у мозок, внутрішньочерепна травма, нанесена з метою вбивства чи ушкодження. Його дитину доправили до СІЗО із зали суду 3 квітня – строк він отримав за крадіжку кондиціонера.

Медик ізолятора розповідає, що на другий день ув’язнення в Ярослава стався епілептичний напад, а ще через день в’язень почав неадекватно поводитися.

“Після чого хворий був госпіталізований до міської лікарні медичної допомоги з підозрою на алкогольний делірій”, – розповіла лікар-терапевт медичної частини ізолятора Тетяна Іванушкіна.

Через чотири дні в лікарні в’язень помер. Батько хлопця почув у новинах, що у столичному СІЗО не стало 22-річного хлопця і поїхав перевірити, чи не його це син.

“Ми одразу поїхали туди, виявилося, що наш. Нам ніхто нічого не повідомляв. Сказали, що надіслали телеграму – по сьогодні телеграми немає. Казали, що він сам бився головою об стіну. Вони хотіли приховати це все, а потім списати, що нещасний випадок”, – розповів батько Ярослава.

У Мін’юсті пояснюють, що одразу не повідомили, бо шукали контакти, тому що в матеріалах особової справи в’язня інформація про близьких родичів була відсутня. Батько натомість пригадує розмову в морзі.

“Кажуть, сильно побитий був, синяки на ногах і руках були. Ми б навіть не взнали, що наш син, ми хотіли йому передачку привезти”, – розповів він.

У СІЗО припускають, що отримані травми хлопця пов’язані з епілепсією, однак рідні у такий діагноз не вірять.

“Ніякої епілепсії ніколи не було”, – каже батько загиблого хлопця.

Поліція вже відкрила кримінальне провадження:

“За статтею 140 – неналежне надання медичної допомоги. Після експертиз можна буде щось більш детальне казати”, – розповів керівник управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях В’ячеслав Свірець.

Хлопця поховали через тиждень після смерті. Батьки вже звернулися до прокуратури та сподіваються на чесне розслідування. Загалом в Україні у закладах покарання торік померли більше 500 осіб. За перші чотири місяці цього року померла 151 людина.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/d6fb74be6ee79394a09ae98b69ae10f172a5e0b3_650x410-707x400.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/d6fb74be6ee79394a09ae98b69ae10f172a5e0b3_650x410-707x400-150x150.jpgКиївTimeКриміналСуспільствоКиїв,молодий хлопець,побиття,СІЗО,смертьУ київському СІЗО помер 22-річний в’язень, який із визначених судом двох років устиг просидіти лише дві доби. Причиною смерті стала важка черепно-мозкова травма. Про його смерть батьки дізналися з новин, ідеться у сюжеті ТСН.19:30. Ігор Степанов прочитав офіційну причину смерті сина Ярослава: травматичний крововилив у мозок, внутрішньочерепна травма, нанесена з метою вбивства...| Київської області та України | Kiev Time