У Києві правоохоронці затримали учасника кіберугрупування. Злочинна група складалась із п’яти осіб та займалась викраденням грошей з банкоматів українських банків шляхом втручання в їх роботу за допомогою вірусу. Про це повідомили у департаменті кіберполіції Національної поліції України

Під час вчинення злочинів, з метою маскування своєї зовнішності, зловмисники використовували парики, окуляри та інші речі, що унеможливлювало їх ідентифікацію. За оперативно інформацією, це злочинне угрупування причетне до вчинення щонайменше 10 крадіжок з банкоматів у такий спосіб. Загалом злочинцям вдалось викрасти близько 3,5 млн грн.

Одного із членів угрупування оперативники затримали на території Голосіївського району столиці саме під час вчинення чергової крадіжки з банкомату. На місці події у нього вилучено гроші, клавіатуру, обладнання та флеш-накопичувач з можливим шкідливим програмним продуктом. Відтак, вилучену техніку та флеш-накопичувач направлено до експертного центру для проведення їх повного дослідження.

Під час проведення огляду місця події працівники поліції також виявили 360 тисяч гривень біля банкомату, які зловмисники ініціювали на видачу з банкомату за допомогою програмного забезпечення. Крім того, у одного іззловмисників в сумці було виявлено 36 тисяч гривень, які він встиг сховати.

Затриманий пояснив, що про вразливістьсистеми банкоматів він повідомляв українським банкам телефонуючи на їх «гарячі лінії». Не отримавши ніякої відповіді на свої повідомлення, він зрозумів, що працівникам фінансових установ не виконуються у повномуобсязі покладені на них обов’язки. Тому вирішив цим скористатись.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціонованевтручання в роботу електронно-обчислювальних машин), ч. 4 ст. 185 (крадіжка) КК України. Одному із фігурантів повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Його затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Поліція проводить заходи направлені на встановлення місцяперебування та затримання інших учасників злочинної групи. Тривають слідчі дії.

Джерело: Galinfo