Нд. Чер 23rd, 2024

Аналізи крові та інші лабораторні дослідження – це головні інструменти для скринінгу, діагностики та лікування захворювань. Лікарі інтерпретують аналізи крові, сечі, калу, зразків тканин тіла та шукають аномалії, які можуть вказувати на патологічні процеси. У мережі лабораторій INVINO ви можете проти повний лабораторний чек-ап та швидко отримати максимум інформації про свій стан.

Які дослідження варто пройти для швидкого чек-апу?

 • Загальний аналіз крові: дозволяє оцінити загальний стан організму, виявити анемію, інфекції, запальні процеси та інші патології.
 • Функціональні проби печінки: виявлення захворювань печінки – гепатитів, цирозу, холециститу, жовчнокам’яної хвороби тощо.
 • Тиреотропний гормон (ТТГ): маркер захворювань щитоподібної залози (гіпотиреоз, гіпертиреоз, деякі види раку та аутоімунні процеси).
 • Залізо (Fe): діагностика анемії (дефіцит заліза) або гемохроматозу (надлишок заліза).
 • Загальний аналіз сечі: допомагає оцінити функцію нирок, загальні обмінні процеси та виявити захворювання сечовивідних шляхів, таких як цистит, уретрит, пієлонефрит тощо.
 • Мазок Папаніколау (для жінок) для виявлення раку шийки матки на ранніх стадіях.
 • Аналіз на ПСА (простат-специфічний антиген) – скринінг раку простати.
 • Аналіз калу на приховану кров – діагностика виразкової хвороби шлунку та новоутворень ШКТ.

Важливо пам’ятати, що це лише деякі з доступних методів раннього виявлення захворювань. Індивідуальний план обстежень необхідно розробляти з лікарем з урахування віку, статі, історії хвороби та інших факторів.

Підготовка до обстеження 

Підготовка залежить від типу дослідження

Аналіз крові

Для аналізу використовується венозна кров. Забір матеріалу відбувається до 12:00. За 12 годин до дослідження важливо відмовитися від жирної їжі, куріння, фізичних навантажень, вживання алкоголю, нікотину та будь-яких ліків. Якщо ви не можете скасувати прийом медикаментів, повідомте про це співробітника лабораторії. Для полегшення забору крові можна випити склянку негазованої води без добавок.

Аналіз сечі

Збір сечі для дослідження необхідно проводити вранці. Проведіть гігієну статевих органів, та зберіть середню порцію сечі у стерильний одноразовий контейнер. Мінімальна рекомендована кількість сечі для дослідження – не менше 10 мл.

Аналіз калу

За декілька днів до аналізу необхідно:

 • відмовитися від їжі та ліків, що можуть змінювати колір калу (буряк, чорниця, гранати тощо);
 • за 72 години до дослідження відмінити препарати, що впливають на перистальтику кишківника ;
 • звечора напередодні забору харчуватися дієтично, виключити прийом продуктів, які посилюють процес бродіння в кишківнику (молочнокислі продукти, яблука, капусту) та алкоголь.

Правила забору матеріалу:

 • збирати свіжий матеріал з чистої сухої поверхні (що не був у воді або в будь-якій іншій рідині);
 • використовувати для збору стерильний сухий контейнер, який можна придбати у будь-якій аптеці;
 • для дослідження приносити 30-50 грам калу
 • не використовувати клізму та послаблювальні засоби для отримання калу.

Урогенітальний мазок

За 3 дні до забору матеріалу утриматися від статевих контактів, використання місцевих антибактеріальних препаратів та косметики (мазі, лубриканти, вагінальні свічки тощо). Також важливо виключити спринцювання, оскільки це може порушити баланс мікроорганізмів. У день забору матеріалу провести ретельну гігієну зони геніталій. Протягом 3-х годин перед забором матеріалу утриматися від сечовипускання.

Інтерпретація результатів 

Результати обстежень не є діагнозом та потребують детального розгляду лікарем в контексті особистої клінічної історії.

На завершення

В мережі лабораторій INVINO доступний широкий перелік лабораторних обстежень, включаючи біохімічні, імунологічні, гормональні та інші дослідження, які спрямовані на оцінку загального стану здоров’я, виявлення патологічних процесів та моніторинг ефективності лікування різноманітних захворювань.

Повна інформація про обстеження, актуальні акції та ціни вказана на сайті invivo.ua.Related Post