Нд. Чер 16th, 2024

АПАУ виступає за регулювання онлайн-торгівлі ліками для захисту споживачів

Тра20,2024 #ліки #АПАУ

Аптечна професійна асоціація України (АПАУ) висловила підтримку урядовій ініціативі, яка має на меті посилення контролю над електронною роздрібною торгівлею лікарськими засобами.

“Пропозиції уряду є важливим кроком для забезпечення безпечної та ефективної електронної торгівлі лікарськими засобами в Україні. Ними впроваджуються європейські стандарти контролю за якістю ліків, що продаються дистанційно. Нові правила скеровані на те, щоб убезпечити споживачів від придбання продукції невідповідної якості, зокрема фальсифікатів в е-комерції, а також підвищують гарантії безпеки ліків для споживачів, які  можуть бути придбані з сайтів”, — заявила директорка АПАУ Ірина Суворова.

Суворова розповіла, що в країнах ЄС дистанційною торгівлею ліками займаються виключно аптечні мережі, які вже мають ліцензію на роздрібну торгівлю.  Директива ЄС також визначила взірець єдиного для всіх логотипу, який розміщується на сайтах аптек та містить зовнішнє гіперпосилання на офіційний реєстр аптек, переглянувши який  споживачі  можуть самостійно переконатися у  наявності  ліцензіції онлайн-продавця.

За словами Суворової, заяви про те, що нові правила призведуть до заборони популярних маркетплейсів та підвищення цін на ліки, є безпідставними. Вона переконана, що запропоновані зміни спрямовані на створення безпечного та регульованого середовища для онлайн-торгівлі лікарськими засобами, що в кінцевому підсумку принесе користь споживачам, забезпечуючи їх захист від недобросовісних продавців та контрафактної продукції. Вона також підкреслила, що ліцензування маркетплейсів є ключовим елементом у забезпеченні якості та безпеки лікарських засобів, доступних онлайн.

“Ліцензовані маркетплейси зможуть укладати договори з аптечними мережами щодо розміщення на своїх майданчиках інформації про їхню продукцію. Тобто мережі будуть спільно користуватись такими сайтами для забезпечення доступу до ліків. Це відповідає стандартам Європейського Союзу, де лише ліцензовані сайти мають право на торгівлю лікарськими засобами. Таким чином, нові правила сприятимуть якості, безпеці та доступності ліків для громадян України”, – сказала Суворова.

Нагадаємо,  Держлікслужба оприлюднила проєкт постанови КМУ “Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім АФІ)”, яким планується вдосконалити вимоги до здійснення діяльності з електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами та їх доставки споживачам.

Основні пункти проекту: покращення захисту споживачів від ризиків, пов’язаних зі зберіганням та доставкою ліків; врегулювання дистанційної торгівлі лікарськими засобами, забезпечуючи правильний обіг та якість продукції; вимоги до інформації на вебсайтах, які здійснюють електронну торгівлю; обмеження продажу ліків через вебсайти лише ліцензованих суб’єктів; створення переліку суб’єктів, які мають право на електронну торгівлю; дозвіл на спільне використання вебсайту декількома ліцензіатами для електронної торгівлі, забезпечуючи відповідальність за якість лікарських засобів. Ці зміни мають на меті забезпечити безпечну та ефективну електронну торгівлю лікарськими засобами, а також захистити права споживачів.Related Post