Начальник Львівського обласного ТЦК (у народі територіальні центри комплектування досі називають військкоматами, – УНІАН.) Олександр Тіщенко пояснив, чому на сьогодні на вулицях та в інших громадських місцях масово роздають повістки військовозобов’язаним українцям.

В коментарі УП він наголосив, що з початком дії воєнного стану в Україні військовозобов’язаний сам мав би прийти до центру комплектування, без жодних повісток.

Саме так і вчинила значна кількість українців у перші дні повномасштабного вторгнення. А через неявку решти, щоб оновити їхні облікові дані, й довелося роздавати повістки скрізь.

Представники військкомату ходять з порожніми бланками з печаткою і з підписом начальника ТЦК, хоча за законом кожен документ мав би бути заповнений під конкретного військовозобов’язаного, але це б затягувало процес набору необхідної кількості людей та позначалось би на обороноздатності країни.

Адвокат Артем Крикун-Труш пояснює, що за кожної зміни у житті військовозобов’язаного він має з’являтися до ТЦК – одружився, народилася дитина, змінився стан здоров’я, здобув нову освіту, нову роботу. Та мало хто так робив, тому у військкоматів наразі купа неактуальних облікових даних українців, виникає необхідність їх уточнювати.

Тіщенко наголошує на ще одній проблемі: всі правники розповідають про те, як неправильно вручають повістки. Але, за його словами, треба звертати увагу на інший аспект: оголосили мобілізацію – приходите самі без повістки.

Також начальник Львівського обласного ТЦК нарікає, що часто вручити повістку за місцем проживання не вдається – майже ніхто не відчиняє двері.

7 лютого 2023 року Верховна Рада продовжила на 90 днів дію воєнного стану та мобілізації. Тож масова роздача повісток триватиме мінімум до 20 травня.