Вт. Тра 21st, 2024

Їдемо у Францію, Іспанію, Швецію та Нідерланди: Що треба знати українцям

Лип29,2021

Рада ЄС внесла Україну до списку “зелених” країн, із яких дозволяють вільний в’їзд і низка країн відкрилася для українського туриста. В цьому випуску – про те, що подрібно, аби потрапити в Швецію, Францію, Іспанію чи Нідерланди

Фото: depositphotos.com

Depo.ua підготував корисні поради для тих, хто зібрався у подорож до країн ЄС.

Нідерланди – як потрапити і на що подивитися

Ця країна була однією з перших, хто почав запрошувати нашого туриста. А з 22 липня стало все ще доступніше. Усі громадяни України, які мають біометричні паспорти, можуть в’їжджати до Нідерландів із будь-якими цілями, зокрема й туристичними, без сертифікатів COVID-вакцинації. 

Українцям навіть не потрібно пред’являти негативний результат тесту на коронавірус або довідку про перенесення хвороби. Перед реєстрацією на авіарейс до Нідерландів пасажирам потрібно лише заповнити спеціальну форму про стан здоров’я. Якщо на одне із запитань у формі буде відповідь “так”, то авіакомпанія не зможе допустити пасажира на борт.

Щодо того, куди в обов’язково варто завітати – ви можете розкрити історію Нідерландів від Золотого століття до сучасності у Музеї Рейкс. Тут знаходиться кілька найбільш знакових творів мистецтва голландських художників. 

Якщо вам до вподоби релакс-поїздка з Амстердаму, немає нічого ліпшого, ніж прогулянка до Заансе-Сханс, щоб побачити той типовий ідилічний краєвид з вітрячками. Поряд з вітряками ви знайдете дерев’яні будинки, сироварні. Ви можете випробувати стару техніку випічки, приміряти знамениті голландські дерев’яні сабо і побалувати себе найкращим шоколадом і печивом.

Швеція для українців

26 липня Швеція відкрила кордони для українських туристів. Для в’їзду потрібно мати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 або сертифікат про вакцинацію. В перелік вакцин, схвалених Швецією, входять: Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca), Janssen (Johnson & Johnson), AstraZeneca/SKBio, Covishield (AstraZeneca), BIBP/Sinopharm, CoronaVac (Sinovac). Разом із тим, Швецією визнаються лише сертифікати про вакцинацію, видані в країнах ЄС/ЄЕП або в Андоррі, Монако, Сан-Марино, Швейцарії чи Ватикані. В’їзд до країни буде дозволений, якщо з дати отримання другої дози вакцини пройшло не менше двох тижнів.

Тож без ПЛР-теста українському туристу мабуть поки не обійтися.

Що варто відвідати? Стокгольмський архіпелаг налічує понад 30 000 островів, острівців, з яких населено лише близько тисячі. Їх можна відвідати на стародавніх білих човнах – деяким з них -понад століття, і вони донині справно працюють на паровій енергії. Відвідувачі можуть придбати невелику екскурсію лише на декілька годин або ж тривалу подорож з ночівлею.

Містечко Вісбю славиться своїм середньовічним міським кільцем та руїнами давніх церков. Якщо завітати сюди у серпні, то можна долучитися до яскравого”Тижня вікінгів”.

Як українцям потрапити у Францію

Необхідно мати сертифікат про вакцинацію або негативний результат тесту на COVID-19 ПЛР-тесту, зробленого не раніше ніж за 72 години до перетину кордону, або тесту на антитіла, зробленого не раніше, ніж за 24 години.

З вакцин Франція визнає: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Vaxzevria, Covishield, Jansen (Johnson & Johnson).

Якщо зберетеся до Парижу, майте на увазі, що Версальський палац спонсорує низку вечірніх видовищ впродовж літа. Найпопулярніша подія — шоу “Нічні фонтани”, що відбуваються щосуботи ввечері з 12 червня до 18 вересня 2021 року.

Іспанія – персональні вимоги

З 27 липня Іспанія, не відстаючи від інших європейських країн, так само відкриває кордони для подорожей туристам з України. На в’їзді необхідно показати свідоцтво про повну вакцинацію або негативний тест (ПЛР-тест 72 години, швидкий тест 48 годин). Однак варто ще й не забути, що всі пасажири, зокрема й діти, які прибувають до Іспанії, мають заповнити формуляр санітарного контролю.

Отриманий QR-код треба надати на вимогу представників компанії перевізника перед посадкою, а також службам санітарного контролю в пункті пропуску в порту або аеропорту по прибуттю до Іспанії.

Складаючи величезний перелік того, що треба відвідати в Іспанії, обов’язково запишіть туди Севілью. Столиця південного регіону Андалусії відома мавританським (мусульмансько-іберійським) культурним впливом. Королівський Алькасар (палац/фортеця) є одним із найстаріших палаців у світі. Він досі є офіційною резиденцією іспанської королівської родини.

Головне фото: depositphotos.comRelated Post