Нд. Тра 26th, 2024

Гепатит А на Вінничині: оголошено надзвичайну ситуацію

Гепатит АГепатит А

Гепатит А спалахнув у Вінницькій області, і це визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області. У регіоні посилюють протиепідемічні заходи.

Про це повідомила тридцять першого жовтня пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Це при тому, що частка захворювань припадає безпосередньо на обласний центр.

Станом на вечір понеділка на Вінниччині зафіксовано 231 випадок захворювання на гепатит А, серед яких 32 дитини. За минулу добу виявлено дев’ятнадцять нових випадків.

«Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах», — зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, за результатами позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій спалах визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня.

Також на Вінничині посилили контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту. Ярмарки та масові заходи з реалізації продукції домашнього виробництва тимчасово заборонили.

Також в області триває вакцинація проти гепатиту А.

Гепатит А

Гепатит A, також відомий як інфекційний гепатит A, є захворюванням печінки, яке викликується вірусом гепатиту A (HAV). Цей вірус передається через забруднену їжу або воду, і може спричинити гостре запалення печінки. Основні риси гепатиту A включають:

  1. Заразність: Гепатит A є дуже заразним захворюванням і передається з однієї людини на іншу через забруднену їжу, воду або контакт з інфікованим вірусом.
  2. Симптоми: Симптоми гепатиту A можуть включати втомленість, біль у животі, втрату апетиту, жовтуватість шкіри і очей (жовтяниця), тошноту, блювоту і світлу сечу.
  3. Тривалість і розповсюдження: Гепатит A зазвичай має гострий перебіг, і у більшості випадків, люди одужують повністю. Інфекція може розповсюджуватися в місцях з поганими санітарними умовами та в областях зі збитковими умовами для гігієни.
  4. Вакцинація: Для запобігання гепатиту A існує вакцина, яка може бути рекомендована для людей, які мають підвищений ризик інфікування, такі як мандрівники або люди, які живуть в регіонах з високою захворюваністю.
  5. Захворюваність: Гепатит A вважається менш важким захворюванням порівняно з іншими формами гепатиту, такими як гепатит B або гепатит C. Однак важкість захворювання може варіювати в залежності від віку і стану здоров’я пацієнта.
  6. Профілактика: Основними методами профілактики гепатиту A є вживання чистої їжі і води, вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.

Лікування гепатиту A зазвичай полягає в підтримці симптомів та призначенні пацієнтам спокійного режиму та правильного харчування. Важливо консультуватися з лікарем у випадку підозри на гепатит A, особливо якщо симптоми тривають або погіршуються.Related Post