Site icon Новини Києва

Масові акції могли спричинити ріст захворюваності COVID-19

Coronavirus COVID-19 коронавірус епідемія в Україні

Coronavirus COVID-19 коронавірус епідемія в Україні

Різкий ріст захворюваності на COVID-19 у другій половині січня цього року співпав із ростом протестної активності в Україні та проведенням масових акцій, передусім у Києві.

Кількість нових випадків по Україні:

Кількість нових випадків у Києві:

Графіки взято з сайту «Мінфін».

Як бачимо на графіках спостерігається спад захворюваності аж до середини січня. Навіть після виявлення в Україні надзвичайно заразного штаму «Омікрон» 18 грудня минулого року.

Незначний сплеск захворюваності в Україні також спостерігається у перший тиждень після Різдва, що може пояснюватися традиціями святкування Різдва в Україні (релігійні обряди, відвідування родичів тощо). Водночас у Києві такого сплеску не було.

Різкий стрибок графіку спостерігаємо з 17 до 22 січня. Саме з 17 січня почалося проведення масових заходів у Києві. 17 та 19 січня відбувалися громадяни витупали у підтримку Петра Порошенка, якого підозрюють у державній зраді. Прихильники екс-президента прибували на акції як з Києва, так і з інших адміністративних одиниць України.

Наступний різкий стрибок співпадає із масштабною акцією протесту прихильників руху SaveФОП 25 січня. Голова Комітету економістів України Андрій Новак відзначив штучність цієї акції: «Людей звозять до Києва автобусами, їм видають однакові накидки, прапори, транспаранти з однаковими гаслами. Це не природний рух, а явно організований та проплачений».

В обох випадках значна кількість людей на мітингах прибули із регіонів України до Києва спеціально на ці заходи. Тому ріст захворюваності спостерігається як в Києві, так і в Україні в цілому.

Після спаду захворюваності до 31 січня, вона знову почала рости з 01 лютого. 01 лютого була проведена чергова акція прихильників руху SaveФОП під Верховною радою України.Exit mobile version