Пн. Тра 27th, 2024

Монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті: як реагують пасажири та експерти – включення

Чер25,2021
У разі прийняття законопроєкту від органів місцевого самоврядування залежатиме, яку суму пільговики отримають на руки

Гроші замість безплатного проїзду. Монетизувати пільги на проїзд у громадському транспорті пропонує Мінсоцполітики. Законопроєкт уряд уже схвалив і передав його на розгляд до профільного парламентського комітету. Якщо документ таки ухвалять, місцева влада самостійно вирішуватиме, кому і яку суму нараховувати. Думки з цього приводу збирала журналістка “5 каналу” Людмила Павленко.

 

 

За інформацією “Київпастрансу”, торік 65% їхніх пасажирів були пільговиками. Для них у Міністерстві соціальної політики розробили законопроєкт, відповідно до якого хочуть монетизувати пільги на проїзд. Так, пільговикам видаватимуть гроші, а вони у громадському транспорті надаватимуть готівку, а не показувати свої посвідчення.

“Якщо буде таке запровадження і це дасть позитивні результати, то чому б ні”, – зазначив пасажир Ігор Базилишин.

Кондукторка Лариса Євдокимова розповідає: “Можливо, було б навіть легше, якщо пільговикам видавали гроші. Іноді буває, що власники карток передають свої картки іншим пасажирам”.

Монетизувати систему чи залишити такою, якою вона є зараз, вирішуватиме влада на місцях. Також від органів місцевого самоврядування залежатиме, яку суму пільговики отримають на руки.

“Яка буде компенсація місцевої влади, не знає ніхто. Коли цей закон вступить у силу, вийде так, що УБД, якщо й отримають компенсації за проїзд, то зможуть скористатися цією умовною пільгою у себе вдома, тому що ніхто не буде вести підрахунок ветеранів, які приїхали наприклад із Харкова у Львів”, – повідомив голова громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України Дмитро Шатровський.

У Мінсоцполітики нас запевнили, що цей законопроєкт жодним чином не порушує прав громадян на вільне пересування. Ба більше, він покликаний урівняти всіх у правах.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону про пільги з оплати проїзду і деяких інших пільгах, який передбачає передачу повноважень органам місцевої влади та надання пільг у грошовій формі.

 Related Post