Ср. Тра 22nd, 2024

На Чернігівщині немовля померло через воду з нітратами

На Чернігівщині помер тримісячний малюк з багатодітної родини, попередня версія – отруєння нітратами, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Лікарі кажуть, що за 40 років медпрактики саме через воду у їхньому районі померло п’ятеро дітей.

Мама померлого немовля Яна нарікає на запізнілу і не повну медичну допомогу. Маленькому Нікіті стало погано після ранкового годування: спочатку дитина кричала, потім посиніла.

Хлопчик народився цілком здоровим. Коли у жінки через запалення легень зникло молоко, вона перевела дитину на суміші. Розбавляла їх молоком і водою, які перед тим кип’ятила від півгодини до години. Зазвичай вона купувала воду у магазині, але за три дні до смерті малюка, через брак магазинної води, Яна використовувала воду з колодязя.

Лікарі підозрюють, що раптову та швидку смерть могла спровокувати заражена вода з криниці.

Швидка до маленького села під Ніжином їхала майже годину, потім дитині щось укололи. До районної лікарні малюка привезли на межі.

Лікарі кажуть, що набряк головного мозку – так звучить причина смерті – могла спричинити нестача кисню через накопичення в організмі нітратів. Проте у мами в голові не вкладається, як таке могло статися за три дні.

“Вони можуть за дуже короткий час подіяти так на організм, може і за декілька годин. По-перше, ми не знаємо який рівень нітратів. Ще не досліджено. Але дійсно, за декілька годин вплив нітратів може призводити до таких незворотних станів”, – сказав головний лікар Ніжинської районної лікарні Юрій Солодько.

Лікарі застерігають: дітям до року давати воду з колодязя не можна. За 40 років медпрактики саме через воду у їхньому районі померло п’ятеро дітей. А кип’ятіння не вбиває нітратів.

Яна не вірить у версію лікарів і зазначає, що її старші діти від народження були на колодязній воді.

Після смерті дитини експерти вилучили продукти, якими годували немовля.

“Ймовірно, у колодязь попали ґрунтові води зі слідами мінеральних добрив. Зразки молока та води вилучено, речі, з якими контактувала дитина. Ушкоджень на тілі дитини не виявлено”, – повідомив представник прес-служби поліції Чернігівської області Олександр Сидоренко.

Причину смерті малюка судмедексперти мають оголосити вже за два тижні.Related Post