Сб. Лип 20th, 2024

На Чернігівщині за позовом прокурора припинено безоплатне використання землі

Органами прокуратури Чернігівської області постійно приділяється особлива увага захисту інтересів держави при використанні земельних ділянок державної та комунальної власності, своєчасності сплати орендних платежів до бюджету.

Разом з цим, залишаються окремі суб’єкти господарювання, які набувають у користування землю та, отримуючи від цього чималі доходи, ігнорують вимоги законодавства щодо внесення орендної плати.

Прокуратурою області у 2018 році встановлено факт тривалого безоплатного використання одним з господарюючих суб’єктів земельної ділянки площею понад 74 га, що розташована в Козелецькому районі.

Незважаючи на те, що договір оренди землі укладено підприємством ще у лютому 2015 року, дотепер жодної копійки на користь місцевого бюджету не сплачено, чим порушено вимоги закону, інтереси держави та місцевої громади.

На усунення виявлених порушень прокурором пред’явлено до суду позов про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з орендної плати за землю.

Рішенням господарського суду від 24.04.2018 позов задоволено у повному обсязі, до місцевого бюджету стягнуто 244 тис. грн. Земельну ділянку вартістю понад 1,6 млн. грн. буде повернуто до державної власності.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської областіRelated Post