Вчора у Вишгороді відбулося неординарне свято – фізкультурно-мистецький фестиваль «Зірки досяжні», головні учасники якого – діти з особливими потребами, а вони зазвичай мають неординарні таланти, які потрібно підтримувати і розвивати

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на прес-службу КОДА.

Вранці для них під час старту фестивалю було відкрито інклюзивний дитячий майданчик по проспекту Мазепи, 6.  Для дітей організували цікаву програму на новому майданчику.

А потім Вишгородський історико-культурний заповідник влаштував учасникам фестивалю, а серед них немало вихованців Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія», яскраве, неповторне свято.

І хоч вихованці «Надії» – часті гості у Музеї давньоруського гончарства, не раз відвідували майстер-класи та екскурсії,  програма, підготовлена співробітниками ВІКЗ була наскільки цікава, що діти із задоволенням брали участь у всіх її етапах і дізналися та навчилися багато нового. Директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважує, що кожна дитина має творчі здібності, які обов’язково потрібно розкрити і підтримати, аби кожен маленький громадянин України розвивався гармонійно і всебічно.

У рамках фестивалю «Зірки досяжні» вихованцям школи спочатку запропонували ознайомитися з новими експозиціями Музею давньоруського гончарства, зокрема, «Від бортництва до вуликового бджільництва», де завідувач експозиції, пасічник зі стажем і педагог за освітою Олексій Скоростецький показав давні борті і в доступній формі розповів про історію медоборної справи.

Нікого не залишила байдужим і виставка «Етнолялька» – це колекція  авторських ляльок в українському етнічному вбранні різних регіонів України. Ініціювала виставку «Етнолялька» Влада Литовченко, а виготовила ляльки керівник творчої майстерні «TanDem» Олена Беззубенко. Це справжні маленькі шедеври, адже автор ретельно вивчала історію костюма різних куточків України, прагнула максимально передати не лише елементи вбрання, а й характери представниць тієї чи тієї місцевості.

Кульмінацією свята став перформанс «Карта єдності України». Під керівництвом завідувача Музею давньоруського гончарства Олександра Кочубея діти взялися до виготовлення з глини макетів карт усіх її регіонів. Звичайно ж, дітям допомагали дорослі, адже всім хотілось, щоб ця відповідальна справа була зроблена бездоганно. І все вийшло – і не тільки тому, що учасники дійства старались, а й тому, що це робилось із позитивним настроєм. Потім ці дитячі шедеври обпалять, як і належить для керамічних виробів, а карта прикрасить Музей давньоруського гончарства, і всім нагадуватиме, хто саме її виготовив.

З інтересом слухали діти й розповіді гостя свята, українського мандрівника Миколи Подрезана, який побував у 65 країнах світу, і з них у 55 – на візку. Він звернув увагу дітей на те, що для тих, хто наполегливо працює над собою,  відкривається багато можливостей. Нині Микола Подрезан подорожує з українським прапором  по шести континентах Землі маршрутом всесвітньої естафети Олімпійського вогню 2004 р. у інвалідному візку. Він розповів дітям дещо про те, де бував і що бачив, показав цікаві фото, і побажав ніколи не здаватися на шляху до своєї мети.

Підтримати юних керамістів прийшов професійний музикант Володимир Бурновський із незвичним музичним інструментом – іспанською волинкою «Гайта». Він порадував учасників свята виконанням різноманітних мелодій, а під кінець свята зіграв на волинці гімн України.

І хоч день був спекотний, а програма насичена, діти були в захваті від побаченого, а позитивні емоції переповнювали.

Але й на цьому фестиваль не закінчився! Далі і діти й дорослі прибули на подвір’я храму Вишгородської Богородиці, де настоятель храму, отець Тарас, запросив усіх на обід. А потім для дітей були влаштовані майстер-клас з виготовлення оберега та розваги.